ZKM Bielawa Themes PKS Bielawa Themes PKP DDZ-Wrocław Themes PKP LEG.-DDZ-KŁ. Themes MOKiS Themes TV Sudecka Themes DTP-24 Themes DOBA Themes TD-24 Themes DZ-OW.PL Themes Biblioteka Themes POGODA BIELAWA Themes bielawa.pl Themes bielawa.net26-01-2015
blankNawigacjablank
blank Strona główna
Download / Pobierz
Galeria fotografii
Filmy amatorskie
Ciekawe miejsca D.Śląska
Filmiki o Bielawie
Forum
Artykuły
Linki ciekawych stron
gry
Łamigłówki - Humor
Teledyski
Szukaj na stronie
----------------------------------------
Kontakt z moderatorem (@,gg,skype)
Ważne numery !
REGULAMIN
STREFA TAJEMNIC
blank
blankblankblank
blankKONTAKTblank
blank
Napisz do mnie!
Chcesz coś zamieścić na stronie a nie wiesz jak? Masz jakieś sugestie co do strony,pomysły! Chcesz być współtwórcą strony!
Będę wdzięczny za Twoją pomoc!

PAWELR80@interia.pl
Image and video hosting by TinyPic
Możesz stworzyć własny dział!!!
Zapraszam do współpracy!
blank
blankblankblank
blankMAPA BIELAWAblank
blank
Wyświetl większą mapę
blank
blankblankblank
blankOstatnie Artykułyblank
blank
Brak zawartości dla tego panelu
blank
blankblankblank
blankCiekawe strony!blank
blank
ZNAJDŹ FIRMĘ - MISTERWHAT.PL
WIADOMOŚCI BIELAWSKIE
Zabytki Bielawy
Bielawski Klan Tuningowy
VAGMEETING - zloty
TD info-wiadomości powiatowe
OWLS Bielawa-futbol
doba.pl
hydral-fotki Bielawy
wirtualna Bielawa
SCK Bielawa
BIP Bielawa
Ogłoszenia Bielawa
Klub Bielawianka
OPS Bielawa
Moto Show Bielawa
OSIR Bielawa
Zespół Szkół Bielawa
Zespół Szkół Bielawa
CIT Bielawa
strona p. A. Bohdanowicza
Góry Sowie
blank
blankblankblank
blankFILMY ONLINEblank
blank
Image and video hosting by TinyPic
WEJŚCIE
blank
blankblankblank
blankKINO 3D MOKISblank
blank
REPERTUAR KINA
TUTAJ SPRAWDŹ
blank
blankblankblank
blankKomunikacja autobusowa w powiecieblank
blank
Wejście
Image and video hosting by TinyPic
Polecam!
blank
blankblankblank
blankSztolnie Gór Sowichblank
blank
Image and video hosting by TinyPic
WEJŚCIE
Podziemia- eksploracja- sztolnie
Kopalnia srebra-Silberloch- sztolnie
blank
blankblankblank
blank?!?! Dla Ciekawskich !?!?blank
blank
WEJŚCIE
CZAS PRZEBUDZENIA - forum
Dla ciekawskich, dążących do wyjaśnienia całkowitej prawdy!!!
blank
blankblankblank
blankFolwark Dieriga-Bielawablank
blank
Wejdź
Image and video hosting by TinyPic
blank
blankblankblank
blankWitamyblank
blank
Witaj na stronie miasta BIELAWA

Image and video hosting by TinyPic

www.bielawamojemiasto.ubf.pl
blank
blankblankblank
blankstrona na facebookublank
blank

CHCESZ ZOBACZYĆ WIĘCEJ - ZALOGUJ SIĘ !
blank
blankblankblank
blankOd maja w weekendy do Dzierżoniowa parowozem!blank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEPrzenieść się w inną epokę, a w dodatku dostać do sąsiednich miejscowości. Taka możliwość pojawi się, kiedy uda się wprowadzić połączenie parowozem na trasie Jaworzyna Śląska-Świdnica-Dzierżoniów. Do tego właśnie dąży Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku, które dopiero co zakupiło dzierżoniowską parowozownię. Plan jest taki, aby ją odrestaurować i zorganizować weekendowe przejazdy.

Image and video hosting by TinyPic


Losy dzierżoniowskiej parowozowni przy ul. Kolejowej 86 do niedawna były dość nieokreślone. Od 2003 do 2012 roku mieściła się tutaj Fundacja Otwartego Muzeum Techniki. Następnie część eksponatów (prawdopodobnie) trafiła do miejskiego muzeum, a kolejna do prywatnego gdzieś w Polsce. W październiku 2014 roku, PKP wystawiło parowozownię i przyległy teren na sprzedaż. Skorzystało z tego jaworzyńskie muzeum, które za ok. mln zł. wygrało przetarg i właśnie przymierza się do realizacji ambitnego celu.

- Działająca przy muzeum Fundacja Ochrony Zabytków Techniki prężnie działa i chcemy jak najszybciej przywrócić życie parowozowni, która ma aż 10 stanowisk i jest w kształcie wachlarza. Zabiegamy też o parowozownię w Świdnicy, która mieści się przy ul. Okrężnej. W planach jest organizacja przejazdów w weekendy na linii Dzierżoniów-Świdnica-Jaworzyna Śląska - dzieli się dobrymi informacjami Katarzyna Szczerbińska.

Image and video hosting by TinyPic


Kursować do tych miejscowości ma parowóz TKt-48. Nie są znane jeszcze konkrety, takie jak cena biletu, częstotliwość przejazdów czy data startu, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, być może już w maju będziemy mogli korzystać z tego atrakcyjnego połączenia. Plany wymagać będą wsparcia samorządów.

Przy okazji przypomnijmy, że muzeum dąży do utworzenia w Świdnicy swojej filii w rejonie dworca Świdnica Przedmieście, a konkretnie na terenie starej wagonowni o powierzchni około 1,3 hektara.
Więcej czytaj tu: Filia Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Świdnicy

info: www.doba.pl

bullet Dodane przez ddz dnia 17 styczeń 20150 Komentarzy ˇ 3 Czytań - Drukuj
blankBielawa. Park Miejski – postęp prac inwestycyjnych i ostrzeżenie dotyczące traktu linowegoblank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEUrząd Miasta w Bielawie w związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców postępem inwestycji w Parku Miejskim, przedstawił podsumowanie zrealizowanych dotychczas prac modernizacyjnych.

2 mln złoty z UE

Miasto pozyskało na tę inwestycję około 2 mln złotych z Unii Europejskiej. Według głównych założeń projektu, najważniejsze zmiany w Parku miały dotyczyć: wykonania centrum edukacyjnego, nowych alejek, oświetlenia, wyczyszczenia i połączenia stawów i zakupu nowych ławek. Na początku 2014 roku inwestycja została podzielona na dwie części – budowa budynku mającego pełnić funkcję centrum informacyjno - edukacyjnego oraz realizacja pozostałych zewnętrznych prac modernizacyjnych. W ślad za tym 20 lutego minionego roku, Urząd Miejski w Bielawie ogłosił dwa przetargi na wykonanie wyżej wymienionych zadań. Niestety z uwagi na fakt, że oferty, które zostały złożone do przetargu przekraczały budżet inwestycji, Urząd Miejski zmuszony był unieważnić postępowania przetargowe. Miesiąc później ogłoszone zostały ponownie dwa przetargi, w ramach których pod koniec kwietnia 2014 roku udało się wyłonić wykonawców.

Przedłużony czas realizacji

Według umowy zawartej przez miasto z przedsiębiorstwem budowlanym, budowa Centrum Informacyjno-Edukacyjnego, powinna zakończyć się do 15 września 2014 roku. Niestety między innymi ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, termin ten nie został dotrzymany. 12 września miasto podpisało z wykonawcą aneks do umowy, przedłużający czas realizacji do 30 listopada. Firma wykonała obiekt w zakładanym terminie, a odbiór techniczny budynku nastąpił 19 grudnia 2014 roku. Większe problemy pojawiły się w trakcie realizacji pozostałej części projektu, czyli przy zewnętrznych pracach modernizacyjnych w Parku.

Ponowny przetarg

Miasto po rozstrzygnięciu przetargu, podpisało 23 kwietnia 2014 roku umowę z firmą budowlaną, według której termin zakończenia prac przypadał na 15 września. Niestety już 11 czerwca 2014 roku wykonawca odstąpił od realizacji umowy. Gmina zmuszona więc była ogłosić kolejny przetarg, w ramach którego 9 lipca podpisano umowę z nowym wykonawcą. Zgodnie z zapisami umowy, termin zakończenia inwestycji przypadał na 30 października 2014 roku, który m.in. z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe nie został dotrzymany. Miasto podpisało z wykonawcą aneks do umowy, przedłużający termin realizacji prac do 30 listopada minionego roku. Niestety wspomniana firma również nie zakończyła prac w określonym czasie. W związku z tym władze miasta podjęły decyzję o naliczaniu kar umownych w stosunku do wykonawcy, za każdy dzień opóźnienia. Obecnie firmie pozostało jeszcze do ukończenia m.in.: ścieżki szutrowe, bramy wejściowe, 2 mostki na terenie stawów, ułożenie kostki w obrębie Centrum Informacyjno-Edukacyjnego, montaż 125 ławek i budowa wjazdu do Parku od strony ul. 1 Maja. Według informacji uzyskanych od wykonawcy, zakończenie prac nastąpi na przełomie stycznia i lutego 2015 roku.

UWAGA! Trakt linowy - Urząd Miasta prosi o ostrożność

Jednocześnie Urząd Miejski w Bielawie zwraca się z prośbą do wszystkich osób, a w szczególności do dzieci i młodzieży, o niekorzystanie z urządzeń rekreacyjnych w ramach traktu linowego. Obecnie są one pozbawione niezbędnego nadzoru i kontroli przeszkolonego instruktora. Zagrożenie stanowić może przede wszystkim trakt linowy, zawieszony na kilkumetrowej wysokości. O tym kiedy bezpiecznie będzie można korzystać z atrakcji poinformujemy w późniejszym terminie.

Urząd Miejski w Bielawie przypomina, że realizacja modernizacji Parku Miejskiego w Bielawie nie została jeszcze ukończona. Tym samym nie dobiegła końca inwestycja w postaci traktu linowego, będącego częścią projektu przebudowy parku. Dlatego też zwraca się z prośbą do wszystkich osób, a w szczególności do dzieci i młodzieży, o niekorzystanie ze wspomnianych urządzeń rekreacyjnych. Obecnie są one pozbawione niezbędnego nadzoru i kontroli przeszkolonego instruktora.Zagrożenie stanowić może przede wszystkim trakt linowy, zawieszony na kilkumetrowej wysokości. O tym kiedy bezpiecznie będzie można korzystać z atrakcji bielawski urząd poinformuje w późniejszym terminie.

bullet Dodane przez ddz dnia 11 styczeń 20150 Komentarzy ˇ 5 Czytań - Drukuj
blankKapliczka na Wielkiej Sowie i nieuprzedzony remont wieży!blank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEWybrano miejsce, po lewej stronie od wieży. Wylano fundamenty i wybrano patrona. Trwa budowa kapliczki na szczycie Wielkiej Sowy. Dodatkowo sama wieża właśnie przechodzi remont. Szkoda, że turyści nic nie wiedzieli!
Kuria buduje, proboszcz propaguje
Świdnicka Kuria Biskupia, jako inwestor, dostała pozwolenie na budowę kapliczki na początku tego roku. W okresie wakacyjnym firma budowlana ZRB Mieczysław Ligierko ze Świdnicy przystąpiła do pracy, czyli wykonania budowy kapliczki wraz z instalacją elektryczną w środku. Sam pomysł jej budowy był konsultowany z Nadleśnictwem Świdnica, który akurat zarządza tym obszarem leśnym. Po wspólnych ustaleniach wybrano także patrona, świętego Gwalberta - patrona leśników, który w 1038 r. wybudował klasztor, gdzie wraz z innymi zakonnikami opiekował się okolicznym lasem. Kapliczka ma powstać jeszcze w tym roku. Jeden z pomysłów zakłada odprawianie przy niej mszy świętych przez księży z okolicznych miast i wsi, przyległych do szczytu Wielkiej Sowy.
Pomysł budowy kapliczki, od dłuższego już czasu, publicznie propagował Edward Dzik, proboszcz pieszyckiej parafii. Już niemal tradycją się stało, że od kilku lat podczas nocy sylwestrowej na szczycie góry, koło wieży odprawiane są nabożeństwa organizowane właśnie przez księdza. Jak to wyjdzie w połączeniu z pijącą i śpiewającą grupą 200 osób?

Z nieoficjalnych informacji wynika, że budowa miała być skończona 3 września, jednak raczej termin nie będzie dotrzymany.
Nieuprzedzony remont
Równolegle do budowy kapliczki idzie remont samej wieży. Prace prowadzi Urząd Miejski w Pieszycach. Niestety z racji wykonywanych prac spora część turystów nie miała możliwości wejścia na wieżę, a zdarzały się grupy kilkudziesięciu osobowe, które przyjeżdżały z daleka. Ekipa budowlana wpuszczała tylko sporadycznie na kilka minut. Pieszycki magistrat dopiero dzisiaj opublikował informację o remoncie i wyznaczył godziny wejścia na wieżę, choć remont trwa już dobrych kilka dni.
Prace przy elewacji mają potrwać do końca października, a 1 września wieża ma być całkowicie wyłączona z użytku na 3 dni.
Informacja z UM Pieszyce:
UWAGA! Utrudniony wstęp do wieży widokowej na Wielkiej Sowie
W związku z remontem elewacji wieży widokowej na Wielkiej Sowie informujemy, że wejście do obiektu możliwe jest w godzinach od 9:00 do 10:30 oraz od 15:00 do 19:00. Za utrudnienia przepraszamy.

bullet Dodane przez ddz dnia 15 wrzesień 20140 Komentarzy ˇ 28 Czytań - Drukuj
blank Kolej dla Bielawy – kiedy i za ile?!blank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEPomysł realny jak każdy, pod warunkiem sporych pieniędzy, które niby są do wzięcia. Zobaczmy co wiemy - realna szansa, kiełbasa wyborcza, czy z dużej chmury mały deszcz?!
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego nie śpieszył się z odpowiedzią, nawet ustawowe 30 dni nie wystarczyło. Dopiero po trzecim ponagleniu i prośbie o doprecyzowanie informacji coś ruszyło.
Skąd i ile trzeba?
Pomijając ogólne zapewnienia - że warto odtworzyć linię kolejową Wrocław-Bielawa - bo to wiemy, na pewno będzie to kosztowało. Od 6 do 10 mln złotych - tyle wstępnie szacuje UMWD.
- Koszty eksploatacyjne uzależnione są od ilości połączeń i na tę chwilę nie posiadamy jeszcze takich danych i trudno jest nam ocenić koszty połączeń - dodaje Wojciech Zdanowski dyrektor Departamentu Infrastruktury UMWD.
Taką sumę trzeba zainwestować w kompleksową wymianę nawierzchni torowej na samej linii Dzierżoniów-Bielawa. Do tego trzeba rozbudować linię nr 137 Dzierżoniów-Jaworzyna Śląska. Wiadomo, że finansowanie ma przyjść z funduszy unijnych. Kiedy dokładnie, tego nie wiadomo, ale wiemy że w latach 2014-2020.
Kolej vs przewoźnicy
Kolej ma być konkurencyjna wobec transportu drogowego. Szacuje się, że czas przejazdu pociągiem Bielawa-Wrocław może wynieść 75-80 minut. Do tego pasażerów ma przyciągnąć komfort przejazdu. Jak poinformował nas dyrektor Departamentu Infrastruktury UMWD, taki czas możliwy jest do zaoferowania podróżnym pod warunkiem zrealizowania całości prac remontowanych.
Faktem jest, że autokarem przeciętnie do Wrocławia jedzie się około 90 minut aktualnie. Trzeba jednak pamiętać, że oddana do użytku ma być szybsza droga Dzierżoniów-Łagiewniki. Tym samym krócej będziemy jechać do krajowej 8.
Warto też zwrócić uwagę, że autokar, czy bus zatrzymuje się w kilku miejscach w Bielawie i w Dzierżoniowie. Podróżnemu ze sporą walizką w niektórych sytuacjach może być łatwiej podejść na przystanek, niż iść nawet kilka kilometrów z domu na dworzec. Oczywiście może podjechać komunikacją miejską, musi tylko wcześniej wszystko czasowo dopasować.
Oby pomysł z linią kolejową nie był kiełbasą wyborczą. Pociągi to świetny sposób transportu, mocno rozbudowany za Zachodzie. Tylko, że w Polsce pomimo hucznych zapowiedzi, jakoś ciągle coś nie wychodzi.

bullet Dodane przez ddz dnia 15 wrzesień 20140 Komentarzy ˇ 30 Czytań - Drukuj
blankDodatkowe inwestycje drogoweblank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEPrzebudowa drogi Bielawa – Pieszyce nie rozpocznie się jednak w tym roku. Władze powiatu planują zrealizować inwestycję w całości w przyszłym roku, a część środków zarezerwowanych na ten cel przeznaczyć na kilka innych zadań drogowych. Decyzje w tej sprawie zapadły na sesji Rady Powiatu 26 sierpnia.

Przebudowa drogi Bielawa – Pieszyce miała być realizowana w latach 2014 – 2015. Powiat dzierżoniowski starał się o dotację na I etap inwestycji w ramach „schetynówek”. Niestety, choć wniosek był wysoko oceniony, nie otrzymał dofinansowania. W tym roku samorządy mogły liczyć na wsparcie tylko jednego wniosku – więcej punktów i dotację uzyskała przebudowa drogi od Dębowej Góry do Ratajna.

Władze powiatu zamierzały rozpocząć w tym roku przebudowę drogi Bielawa – Pieszyce w ramach własnych środków. Przetarg został jednak unieważniony, ponieważ najkorzystniejsza oferta przewyższała kwotę przeznaczoną na to zadanie o 850 tys. zł.

- W tej sytuacji postanowiliśmy przenieść realizację całej inwestycji na rok 2015. Będzie to nasze priorytetowe zadanie. We wrześniu złożymy na tę inwestycję wniosek o środki zewnętrzne ze „schetynówek” – mówi starosta Janusz Guzdek.

Podczas sesji 26 sierpnia Rada Powiatu przyjęła zmiany w tegorocznym budżecie, które z kwoty 2,1 mln zł przeznaczonej na drogę Bielawa – Pieszyce pozostawiały 900 tys. zł (jako wkład własny na przyszły rok), a pozostałą kwotę przenosiły na inne zadania.

Dzięki zmianom w budżecie w tym roku dodatkowo zostanie zmodernizowanych kilka dróg powiatowych. To m.in.:

- droga z Bielawy do Myśliszowa na odcinku 1 km,

- droga z Uciechowa do Dobrocina na odcinku 3,1 km zniszczona podczas objazdu drogi wojewódzkiej Dzierżoniów – Łagiewniki (inwestycję dofinansuje Województwo Dolnośląskie kwotą 400 tys. zł),

- droga z Dobrocina do Roztocznika na odcinku 1 km zniszczona podczas ubiegłorocznych ulew (inwestycja w 80% zostanie dofinansowana z budżetu państwa w ramach programu usuwania skutków klęsk żywiołowych).

bullet Dodane przez ddz dnia 28 sierpień 20140 Komentarzy ˇ 37 Czytań - Drukuj
blank Przybliżamy Wrocław - bezpośrednie połączenia z Dzierżoniowablank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEOd 1 września 2014 roku Koleje Dolnośląskie uruchamiają bezpośrednie połączenia kolejowe z Dzierżoniowa do Wrocławia. Mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli dojechać do stolicy Dolnego Śląska i wrócić trzema bezpośrednimi parami pociągów. Czas przejazdu wyniesie ok. 80-90 min, a ceny biletów będą bardzo zachęcające.

Image and video hosting by TinyPic


Żeby przekonać podróżnych do wyboru pociągu, proponujemy naszym pasażerom promocyjne ceny biletów z Dzierżoniowa do Wrocławia - 9 zł, a nie 17,10 zł jakby wynikało z cennika. Bilet miesięczny będzie kosztował 249 zł, zamiast 299 zł. Od podanych cen biletów będą obowiązywały wszystkie zniżki ustawowe, na przykład dla uczniów i studentów.

To jednak nie koniec. Za 15 zł będzie można podróżować w obie strony na trasie Dzierżoniów-Wrocław-Dzierżoniów – dzięki specjalnym biletom o przedłużonym czasie ważności do 6 dni. Tylko 1 zł będzie natomiast kosztował przewóz roweru lub bagażu.

Promocje cenowe są skierowane do pasażerów, którzy rozpoczynają podróż na stacji Dzierżoniów Śląski, a bilety promocyjne jednorazowe dostępne będą wyłącznie u konduktorów w pociągach Kolei Dolnośląskich.

Od połowy grudnia, czyli od zmiany rozkładu jazdy, zostanie zwiększona liczba połączeń do czterech par, a czas przejazdu skróci się jeszcze bardziej.

Mamy nadzieję, że bezpieczeństwo, komfort i niskie ceny biletów przekonają mieszkańców Dzierżoniowa do podróżówania pociągami.

Teraz czekamy na Bielawę!!!

Rozkład jazdy:
WROCŁAW-DZIERŻONIÓW

LEGNICA-DZIERŻONIÓW-KŁODZKO

bullet Dodane przez ddz dnia 27 sierpień 20140 Komentarzy ˇ 35 Czytań - Drukuj
blankOd 1 września dojedziemy pociągiem z Dzierżoniowa do Wrocławia!blank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJE Od 1 września 2014 r. wróci bezpośrednie połączenie kolejowe z Wrocławiem. Nasze informacje potwierdziły dziś Koleje Dolnośląskie S.A.
- Informuję, że od 1.09.2014 roku Koleje Dolnośląskie uruchamiają bezpośrednie połączenia kolejowe z Dzierżoniowa do Wrocławia. Mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli dojechać do stolicy Dolnego Śląska i wrócić trzema bezpośrednimi parami pociągów. Pociągi odjadą z Dzierżoniowa o 6.00 (w e Wrocławiu o 7.28) , o 9.48 (przyjazd do Wrocławia o 11.18) oraz o 18.02 (we Wrocławiu o 19.31), a z Wrocławia do Dzierżoniowa odjadą o 7.53 (przyjazd do Dzierżoniowa . 9.26), 16.37 (p.17.55) i o 21.37 (p. 22.55). Czas przejazdu wyniesie ok. 1h20-30min. Pociągi będą zatrzymywały się na następujących stacjach: Dzierżoniów Śląski, Mościsko Dzierżoniowskie, Krzyżowa, Świdnica Miasto, Jaworzyna Śląska, Żarów, Kąty Wrocławskie, Wrocław Główny. Żeby przekonać podróżnych do wyboru pociągu, zaproponujemy naszym pasażerom promocyjne ceny biletów z Dzierżoniowa, Mościska i Krzyżowej do Wrocławia. Szczegóły oferty przekażemy w późniejszym terminie. Jednocześnie chcę podkreślić, że od połowy grudnia, czyli od zmiany rozkładu jazdy, zwiększymy liczbę połączeń do 4 par, a czas przejazdu skróci się jeszcze bardziej - poinformowała nas Justyna Stachniewicz z Kolei Dolnośląskich

bullet Dodane przez ddz dnia 05 sierpień 20140 Komentarzy ˇ 41 Czytań - Drukuj
blankZBIORNIK SUDETY NABIERA UROKU!blank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEZbiornik Sudety po długim zaniedbaniu (2 lata) zaczyna powracać do życia! Odbudowano molo tzn. naprawiono pomost wraz z poręczami. Wody coraz więcej przybywa. Jest już 2/3 zbiornika i wlewa się już pod pomost. Drogi oraz wejścia na wały są już naprawione. Trawka pięknie skoszona na wałach oraz wyspie. Więc tylko korzystać z uroków lata, pięknej pogody a także pięknego zbiornika licząc, że uraczymy w tym roku kąpieli.
Także na ukończeniu jest już siłownia plenerowa przy fontannie oraz chodnik na promenadzie.
Zapraszamy!!!

bullet Dodane przez ddz dnia 18 czerwiec 20140 Komentarzy ˇ 91 Czytań - Drukuj
blankP.Buczek chce wydzierżawić Bielawie OWW Sudety!blank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEW ekspresowym tempie zmieniła się sytuacja w Bielawie, mieszkańcy miasta będą mogli jeszcze tego lata korzystać z „jeziora”, bo UM w Bielawie zgadza się na niemal wszystkie stawiane przez właściciela warunki i zamierza doprowadzić do podpisania umowy dzierżawy obiektu w ciągu najbliższych dwóch dni.

Przed chwilą zakończyła się 51 Sesja rady Miejskiej Bielawy. jednym z punktów nad którymi debatowali rajcy była zmiana w budżecie gminy Bielawa i powiększenie deficytu gminy o blisko 1 mln złotych. M.in w projekcie uchwały została ujęta kwota 350 tysięcy złotych – tyle dostanie Grażyna Buczek za wydzierżawienie gminie Zbiornika OWW Sudety do końca roku, rocznie 600 tysięcy złotych. Umowa, której projekt jest wciąż tajemnicą ma zostać podpisana w ciągu najbliższych dwóch dni, a okres jej trwania rozpocznie się już od 1 czerwca br. Nieobecny na Sesji Ryszard Dźwiniel, w którego imieniu wypowiadało się zamiennie dwóch zastępców, w obliczu ostatnich wydarzeń, m.in wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego postanowił postawić wszystko na jedną kartę i na 5 miesięcy przed wyborami znalazł w budżecie gminy wolne 600 tysięcy złotych na zaspokojenie warunków właściciela. Miesięcznie Grażyna Buczek będzie otrzymywać 50 tysięcy złotych za korzystanie z jej własności.

Umowa ma w swoich zapisach również punkty, które zaniepokoiły radnych, m.in oprócz kwoty dzierżawy – gmina ma się w niej zobowiązać do wykonania remontu niezbędnych urządzeń, doprowadzenie do stanu używalności dróg oraz bieżące utrzymanie Zbiornika.

Gorąca dyskusja na Sesji o zasadność podejmowania teraz takiej decyzji spowodowała falę komentarzy. M.in radny Paweł Pawlaczek pytał zastępcę burmistrza Mariusza Pacha jaki sens ma dzierżawienie Zbiornika, płacenie właścicielowi, remontowanie nieruchomości, a tym samym podnoszenie wartości nieruchomości jeszcze bardziej – skoro gmina wciąż nie ma 14 milionów złotych (na tyle został wyceniony Zbiornik obecnie). Padały oskarżenia o prowadzenie za pomocą Zbiornika – kampanii wyborczej, która ma zapewnić burmistrzowi wygraną w jesiennych wyborach samorządowych.

11 radnych zagłosowało za przyjęciem zmiany w budżecie, co umożliwia burmistrzowi Ryszardowi Dźwinielowi podpisanie umowy dzierżawy z właścicielami.

Andrzej Buczek, który jest pełnomocnikiem swojej żony telefonicznie potwierdził nam, że jeśli gmina zgodzi się na stawiane przez niego warunku, już od 1 czerwca wydzierżawi własność.

bullet Dodane przez ddz dnia 04 czerwiec 20140 Komentarzy ˇ 86 Czytań - Drukuj
blank Zbiornik Sudety dostępny dla mieszkańców i turystów!blank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJE29 maja podpisana została umowa pomiędzy Bielawą a właścicielem Zbiornika Sudety, na mocy której miasto będzie zarządzać obiektem przez okres dwunastu miesięcy. Oznacza to, że mieszkańcy Bielawy i turyści mają już swobodny dostęp do jeziora i jego atrakcji.

Podpisany dokument jest krokiem w kierunku przejęcia przez gminę zbiornika na własność. W drodze wielomiesięcznych negocjacji Andrzej Buczek przedstawił ofertę, która zakłada sprzedaż obiektu za mniej niż połowę wartości wyceny, sporządzonej przez biegłych rzeczoznawców, czyli 7 mln zł. Kwota ma być rozłożona na trzy nieoprocentowane transze, wypłacane w latach 2015-2017.

Zanim to jednak nastąpi należy sprawdzić stan techniczny obiektu, który od ponad roku stał nieużytkowany. Dzięki przejęciu przez miasto pełnej kontroli nad urządzeniami decydującymi o gospodarce wodnej, rozpoczęto już proces napełniania Zbiornika Sudety. Proces ten zostanie zakończony już w czerwcu.

Jednocześnie na zlecenie obecnego właściciela obiektu odbywa się naprawa tzw. "betonówki", czyli drogi dojazdowej do jeziora.

W najbliższych dniach naprawione zostaną również molo i wejścia na zbiornik. Wszystko po to, aby jezioro znów pełniło swoje dawne funkcje – atrakcji turystycznej i akwenu przeciwpowodziowego.

bullet Dodane przez ddz dnia 04 czerwiec 20140 Komentarzy ˇ 52 Czytań - Drukuj
blankSzynobusy od grudnia z Dzierżoniowa do Wrocławiablank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEOd grudnia bieżącego roku szynobusy kursować będą z Dzierżoniowa do Wrocławia, a gdy uda się wyremontować tory, to połączenie wykonywane będzie z Bielawy. Poprosiliśmy Urząd Marszałkowski o potwierdzenie tej informacji. Zobacz jaką odpowiedź otrzymaliśmy.
Odpowiedź Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego

Obecnie pociągi kursują już do Świdnicy. W grudniu wraz z nowym rozkładem jazdy chcemy, by kursowały dłuższą trasą do Dzierżoniowa. W tej sytuacji kolejne przedłużenie połączenia do Bielawy jest rozwiązaniem jak najbardziej racjonalnym. Ideę tę oceniamy bardzo pozytywnie i zamierzamy ją zrealizować.

Samorząd Województwa Dolnośląskiego zamierza przejąć linię, wyremontować ją i uruchomić na niej połączenie. Sprawa zostanie sfinalizowana tak szybko jak to będzie możliwe.

Teraz na trasie Wrocław - Świdnica kursują cztery pary pociągów dziennie. Od grudnia do Dzierżoniowa pojedzie sześć par. Tyle byłoby też kursów do Bielawy. - Podróż PKS-em trwa na tej trasie około półtorej godziny. Jednak warunki na drogach się pogarszają, jest coraz większy ruch. Stąd idea, by coraz mocniej włączać kolej regionalną w obsługę komunikacyjną województwa.

bullet Dodane przez ddz dnia 16 maj 20140 Komentarzy ˇ 91 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 3 1 2 3 >
blankWszystko o Twoim mieście!!!blank
blank
>>> WWW.BIELAWAMOJEMIASTO.UBF.PL <<<
blank
blankblankblank
blankTV SUDECKA na żywo!blank
blank
blank
blankblankblank
blankLogowanieblank
blank
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
blank
blankblankblank
blankOnlineblank
blank Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 41
Najnowszy Użytkownik: marcinbielawa
blank
blankblankblank
blankODWIEDZIłO NAS JUż:blank
blank
counter
free counters
blank
blankblankblank
blankShoutboxblank
blank
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

ddz
11/27/2014
Witaj Adriansmiley

ddz
11/18/2014
Już 30 listopada II tura wyborów na Burmistrza Bielawy pomiędzy R.Dźwinielem a P.Łyżwą

ddz
11/18/2014
Witaj Bajka3

ddz
11/13/2014
smiley

ddz
08/05/2014
witam po urlopie

Archiwum
blank
blankblankblank
blankPOGODAblank
blank
YoWindow.com Forecast by yr.no
Wejdź i sprawdź pogodę w Bielawie! http://pogodabielawa.tnb.pl/news.php
blank
blankblankblank
blankKamerki-Wirtualna Bielawablank
blank
Image and video hosting by TinyPic
Rynek miasta
Wielka Sowa
Góra parkowa,szkoła 10
Wieża Kościoła
Wzgórza bielawskie
Panorama miasta
Zbiornik Sudety
blank
blankblankblank
blankForum 1015mnpm & góry sowieblank
blank
Image and video hosting by TinyPic
Wejdź
blank
blankblankblank
blankTelewizja internetowablank
blank
Wejście
Image and video hosting by TinyPic
blank
blankblankblank
blankRADIOblank
blank
Włącz radio
blank
blankblankblank
blankśniegblank
blank blank
blankblankblank
nav-left nav

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie