ZKM Bielawa Themes PKS Bielawa-Wroc. Themes PKP DZIERŻONIÓW Themes MOKiS Themes TV Sudecka Themes DTP-24 Themes DOBA Themes TD-24 Themes DZ-OW.PL Themes Biblioteka Themes POGODA BIELAWA Themes bielawa.pl Themes bielawa.net Themes TELEWIZJA04-12-2016
blankNawigacjablank
blank Strona główna
Download / Pobierz
Galeria fotografii
Filmy amatorskie
Ciekawe miejsca D.Śląska
Filmiki o Bielawie
Forum
Artykuły
Linki ciekawych stron
Łamigłówki - Humor
Szukaj na stronie
----------------------------------------
KONTAKT Z MODERATOREM
Ważne numery !
REGULAMIN
blank
blankblankblank
blankOstatnie Artykułyblank
blank
Brak zawartości dla tego panelu
blank
blankblankblank
blankCiekawe strony!blank
blank
ZNAJDŹ FIRMĘ - MISTERWHAT.PL
WIADOMOŚCI BIELAWSKIE
Zabytki Bielawy
Bielawski Klan Tuningowy
VAGMEETING - zloty
TD info-wiadomości powiatowe
OWLS Bielawa-futbol
doba.pl
hydral-fotki Bielawy
wirtualna Bielawa
SCK Bielawa
BIP Bielawa
Ogłoszenia Bielawa
Klub Bielawianka
OPS Bielawa
Moto Show Bielawa
OSIR Bielawa
Zespół Szkół Bielawa
Zespół Szkół Bielawa
CIT Bielawa
strona p. A. Bohdanowicza
Góry Sowie
blank
blankblankblank
blankWŁÓCZYKIJblank
blank
Moje wyprawy, wycieczki. Relacje z wędrówek i galeria zdjęć.
Image and video hosting by TinyPic
WEJŚCIE
blank
blankblankblank
blankKINO 3D MOKIS Bielawablank
blank
Image and video hosting by TinyPic
TUTAJ SPRAWDŹ
blank
blankblankblank
blankSztolnie Gór Sowichblank
blank
Image and video hosting by TinyPic
WEJŚCIE
Podziemia- eksploracja- sztolnie
Kopalnia srebra-Silberloch- sztolnie
blank
blankblankblank
blankWitamyblank
blank
Witaj na stronie miasta BIELAWA

Image and video hosting by TinyPic

www.bielawamojemiasto.ubf.pl
blank
blankblankblank
blankstrona na facebookublank
blank

CHCESZ ZOBACZYĆ WIĘCEJ - ZALOGUJ SIĘ !
blank
blankblankblank
blankKoleje dolnośląskie dojadą do Bielawyblank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEJuż w przyszłym roku turyści dojadą pociągiem z Wrocławia do Bielawy. O przywrócenie połączenia kolejowego do Bielawy od wielu lat walczy grupa związania z inicjatywą KolejdlaBielawy.pl. Pomysł jest realny, ale niezwykle trudny. Przede wszystkim trzeba doprowadzić do stanu używalności ponad sześć kilometrów torów oraz całą infrastrukturę.
Image and video hosting by TinyPic

Dzisiaj przy dawnej stacji PKP Bielawa Wschodnia na ulicy Żeromskiego 12, odbyła się konferencja prasowa z udziałem Patryka Wilda - radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, przewodniczącego Klubu Bezpartyjni Samorządowcy, Piotra Rachwalskiego - prezesa Zarządu Kolei Dolnośląskich, Wojciecha Zdanowskiego - Dyrektora Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Jarosława Florczaka - radnego miasta Bielawa oraz inicjatorz akcji Kolej dla Bielawy: Patryk Hałaczkiewicz, Kamila Drelich, Piotr Koniec.
Linia miałaby spełniać przede wszystkim funkcje turystyczne. Jej ostatnia stacja planowana jest przy popularnym Zbiorniku Sudety. To ponad sześć kilometrów torów, które ostatni raz używane były kilkadziesiąt lat temu. Trasę i pociąg doskonale pamiętają mieszkańcy Bielawy. Pomysł powrotu połączenia oceniają bardzo pozytywnie.
- Ponad czterdzieści lat temu pracowałem na koleji w Bielawie, bardzo dobrze wspominam tamte lata, wtedy ta piękna i malownicza trasa, która przebiegała przez Srebrną Górę, aż do Ząbkowic Śląskich, cieszyła się dużą popularnością. Myslę, że w przyszłym roku jak pierwszy pociąg wjedzie na tory, także będzie dużo chętnych, jak za danych czasów, tym bardziej, że przystanek będzie przy zbiorniku wodnym - mówi były maszynista koleii w Bielawie.
Inwestycja, której koszt może sięgnąć kilkunastu milionów złotych, ma szansę zostać sfinansowana ze środków unijnych. Trasa ma stanowić przedłużenie już istniejącego połączenia z Wrocławia do Dzierżoniowa.
- Nadszedł czas, aby linie kolejowe, które są zadaniem własnym samorządu województwa znalazły się w projektach infrastrukturalnych w ramach RPO na lata 2014-2021. Koszt modernizacji linii do Zbiornika Sudety to 6-10 milionów złotych, więc dla budżetu całego województwa to niewiele. Dodatkowo wakacyjnie linia mogłaby być przedłużona do Srebrnej Góry i stanowić atrakcję turystyczną dla całego Regionu - wyjaśnia Patryk Hałaczkiewicz - pomysłodawcą przywrócenia połączenia kolejowego do Bielawy.

bullet Dodane przez ddz dnia 07 sierpień 20160 Komentarzy ˇ 49 Czytań - Drukuj
blankNajbardziej kolejowa majówka - parowozy, diesle, pociągi specjalneblank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEJuż dziś zapraszamy na Kolejową Majówkę 2016 w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku.
Od 30 kwietnia 2016 roku do 3 maja 2016 roku zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na wiele atrakcji do największej zachowanej na Dolnym Śląsku parowozowni wachlarzowej, w której zobaczą Państwo zabytkowy tabor oraz unikalne eksponaty poświęcone historii techniki i przemysłu.

Ale to nie wszystko…… w programie m.in.
Muzealny Pociąg Specjalny na Paradę Parowozów 30.04.2016 -
http://muzeumtechniki.pl/muzealny-pociag-specjalny-piast-slaski-30-04-2016/

Wystawa lokomotyw spalinowych Diesel FEST 30.04.2016 - 3.05.2016
Przejazd parowozem do Świdnicy, Krzyżowej i Dzierżoniowa 02.05.2016 - 3.05.2016 - http://muzeumtechniki.pl/rozklad-jazdy-2016/

Zwiedzanie największej na Dolnym Śląsku muzealnej parowozowni 30.04.2016 - 03.05.2016 - http://muzeumtechniki.pl/godziny-otwarcia-i-ceny-biletow/

Muzealny Pociąg Specjalny Konstytucja do Wrocławia 03.05.2016 - http://muzeumtechniki.pl/muzealny-pociag-specjalny-konstytucja-3-05-2016

Proponujemy również przedłużyć majowy weekend w Muzeum, zapraszamy do skorzystania z noclegów w wagonach sypialnych oraz w Wilii Fischer. Rezerwacje noclegów można dokonać telefonicznie: 692-407-401, bądź przez adres e-mailowy: rezerwacje@muzeatechniki.pl

Serdecznie zapraszamy !!
Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku
ul. Towarowa 4, 58-140 Jaworzyna Śląska
Mobile: 692-407-401

http://muzeumtechniki.pl/

bullet Dodane przez ddz dnia 19 kwiecień 20160 Komentarzy ˇ 116 Czytań - Drukuj
blankDzierżoniów, Świdnica: od grudnia więcej pociągów w kierunku Wrocławia?blank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEZ Dzierżoniowa i Świdnicy do Wrocławia 12 połączeń kolejowych zamiast 9, a do tego dogodne przesiadki i brak wielogodzinnych luk w rozkładzie jazdy? Centrum Zrównoważonego Transportu promuje projekt znacznego zwiększenia liczby połączeń kolejowych w województwie dolnośląskim od grudnia 2016 r.


CZT w ramach projektu "Kolej na dobrą Kolej" opracowało projekt optymalizacji przewozów kolejowych w województwie dolnośląskim. Teraz zbiera podpisy za wdrożeniem tego planu od grudniowej zmiany rozkładu jazdy.

Gdzie pojawią się nowe pociągi?

Plan opracowany przez CZT zakłada zwiększenie liczby pociągów o 18% i wprowadzenie cyklicznych rozkładów jazdy, zapewniających częstotliwość co godzinę przez cały dzień na większości linii, z zagęszczeniem w szczytach do co pół godziny na odcinkach wokół Wrocławia. Na najbardziej peryferyjnych liniach częstotliwość nie byłaby niższa niż co 2 godziny.

Projekt CZT oznaczałby wprowadzenie standardu znanego z innych krajów Europy, gdzie nie występują takie sytuacje, że na trasach łączących kilkudziesięcio- i ponad stutysięczne miasta przerwy między pociągami wynoszą wiele godzin. W większości krajów UE pociągi jeżdżą od rana do wieczora co godzinę lub częściej. Tak kolej funkcjonuje w Niemczech czy Austrii, ale także w Czechach czy na Węgrzech.

Projekt przewiduje wzrost liczby połączeń na niemal każdej linii w województwie, a także wznowienie ruchu na linii Legnica - Rudna Gwizdanów (8 par dziennie).

Normalna kolej dla Dzierżoniowa i Świdnicy

Jedną z linii, która najbardziej zyskała by na zmianach jest właśnie ta przebiegająca przez Dzierżoniów i Świdnicę. W tej chwili z Dzierżoniowa do Wrocławia jest tylko 9 połączeń (wliczając te z przesiadką w Jaworzynie). Odjazdy w rozkładzie jazdy zaplanowane są na godziny: 5:34, 6:03, 6:55, 7:35, 12:51, 13:50, 15:55, 18:57, 20:44. Do tego występują długie przesiadki - sięgające nawet 46 minut. W kierunku Jaworzyny odjeżdża co prawda jeszcze jeden pociąg - o 15:07 - jednak przewoźnik nie oferuje po jego przyjeździe przesiadki w kierunku stolicy województwa. Kolejny mankament do ponad 5-cio godzinna przerwa w środku dnia.

W propozycji CZT dogodne pociągi z Dzierżoniowa w kierunku Jaworzyny ruszają o: 5:56, 6:41, 7:56, 9:56, 10:40, 11:56, 13:56, 14:40, 15:56, 17:56, 18:40, 19:56. A więc połączenia co 2 godziny przez cały dzień, a w szczycie co godzinę (te 40 minut po pełnej godzinie - bezpośrednie). Do tego niekłopotliwe przesiadki w Jaworzynie - każda w ciągu 6 minut.

Projekt popiera pan Adam ze Świdnicy, który codziennie dojeżdża do pracy na jednej z wrocławskich uczelni. - Mamy nowe pociągi, dobre ceny biletów, całkiem atrakcyjny czas jazdy. Tylko co z tego jak po pociągu o 8-mej następny w kierunku Wrocławia jest dopiero po 13-tej. Często właśnie ta luka zmusza mnie do wybrania auta. Pracę rozpoczynam o różnych godzinach, tak jak i wielu moich znajomych. Jeśli proponowane zmiany weszłyby w życie to podejrzewam, że wielu mieszkańców Świdnicy chętnie przesiądzie się na kolej.

bullet Dodane przez ddz dnia 07 kwiecień 20160 Komentarzy ˇ 104 Czytań - Drukuj
blankSezon na złoty pociągblank
blank
TAJEMNICE MIASTA I GÓRPiławianie Andrzej Boczek, Edward Zbierański i Janusz Żuchowski odkrywają poniemieckie tajemnice

- Wokół poszukiwań nazistowskiego złota, ukrytego podobno pod Wałbrzychem, narosło już tyle sprzeczności, że wystarczyłoby na scenariusz film sensacyjnego…

Edward Zbierański - Sprawa szybko wyszła na jaw, ale jeden mówi tak, a drugi zupełnie inaczej. Przy okazji historii ze „złotym pociągiem” wypłynął Tadeusz Słowikowski, a przecież informacje ma ode mnie. Ostatnio, kiedy dowiedział się, co powiedziałem dziennikarzom, bardzo się na mnie obraził. Ja nie wierzę w żadem „złoty pociąg”, ale zaznaczam, że często chodziłem tam ścieżką prowadzącą w dół do Świebodzic, z której było widać tunel. Pamiętam, jak chodziliśmy tamtędy z rodzicami do kościoła w ówczesnym Freiburgu. Muszę jednak zastrzec, że nie wiem, co tam się działo w ostatnich sześciu miesiącach wojny. Lotnictwo alianckie panowało nad całym Wałbrzychem. Samoloty nadlatywały od zachodu i kierowały się na wschód. Latały zwykle trójkami. Pośrodku transportowiec, po bokach dwa mniejsze, jednośmigłowe, towarzyszące. Kiedy pracowaliśmy w polu, naliczyliśmy ich blisko dwieście. Niemiecka artyleria jednak milczała, a przecież w okolicznych górach pełno było esesmanów i mnóstwo saperów, którzy wszystko zaminowywali.

bullet Dodane przez ddz dnia 04 marzec 2016Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 122 Czytań - Drukuj
blankTajemnice Góry Maslanejblank
blank
TAJEMNICE MIASTA I GÓRO tajemnicach Góry Maślanej (Butterberg) w Bielawie opowiada Karol Białas, który jako dziesięciolatek przyjechał do Bielawy w 1945 r. Karol Białas opowiada o podnóżu Góry Maślanej od strony Czerwonego Potoku. Opowiada o czterech zapadliskach w których znajdowały się tunele w głąb góry. Karol Białas opowiada o torach kolejki towarowej i wagoniku do wywożenia urobku z wnętrza góry. Dolnośląskie Towarzystwo Historyczne z Bielawską Placówką Muzealną – działem regionalno-badawczym Miejskiej Biblioteki Publicznej przeprowadzi badania i zinwentaryzuje pozostałości obiektów na Górze Maślanej.Źródło: http://bibliothecabielaviana.info/index.php/2016/01/19/tajemnice-gory-maslanej-w-bielawie/

bullet Dodane przez ddz dnia 22 luty 20160 Komentarzy ˇ 134 Czytań - Drukuj
blankKolej dla Bielawy jednak będzie?blank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJESamorządowcy ze Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich zabiegają o przywrócenie linii kolejowej z Dzierżoniowa do Bielawy. Jeszcze w tym tygodniu podpiszą porozumienie z Kolejami Dolnośląskimi. Będzie ono dotyczyło także promocji Gór Sowich – mówi prezes stowarzyszenia, Marek Chmielewski. Gmina Bielawa jest zainteresowana przedłużeniem nie działającej od kilkudziesięciu lat linii kolejowej. Według planów ostatnia stacja miałaby się znajdować w okolicach zbiornika wodnego Sudety. Inwestycja jednak będzie sporo kosztowała, dlatego samorząd już poszukuje możliwości finansowania zewnętrznego. . Samorządowcy w najbliższą niedzielę podpiszą porozumienie z Kolejami Dolnośląskimi, m.in. w tej kwestii. Burmistrz Bielawy,. Piotr Łyżwa, liczy na to, że uda się je zrealizować. Porozumienie ma dotyczyć także promocji gór sowich oraz integracji transportu kolejowego i drogowego w rejonie Sudetów.

bullet Dodane przez ddz dnia 26 styczeń 20160 Komentarzy ˇ 143 Czytań - Drukuj
blankWstępna koncepcja zagospodarowania zbiornika Sudetyblank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEOd 8 lipca 2015 roku Bielawa jest właścicielem zbiornika wodnego „Sudety”. Od tego czasu miasto podejmuje działania, aby w niedalekiej przyszłości akwen pełnił rolę największej - obok Gór Sowich - atrakcji turystycznej regionu. Jednym z działań było powołanie przez burmistrza Zespołu ds Opracowania Koncepcji Zagospodarowania Zbiornika Sudety.

Image and video hosting by TinyPic

W skład społecznego zespołu wchodzą przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Ośrodka Sportu i Rekreacji, radni Rady Miejskiej oraz zewnętrzni konsultanci. Zespół wypracował w tym czasie szereg rozwiązań, które posłużą do przygotowania ostatecznej koncepcji turystycznego zagospodarowania bielawskiego jeziora. Warto dodać, że pomocne były w tym względzie pomysły nadsyłane przez samych mieszkańców Bielawy. Dzięki temu przy współpracy z biurem projektowym, udało się przygotować wstępną koncepcję rozwoju zbiornika. Najważniejsze założenia tego projektu to przede wszystkim: budowa toru do nart wodnych (inwestycja realizowana przez zewnętrznego inwestora), wykorzystanie wyspy jako "miejsce spotkań" z pomostami i wiatą, wykonanie przystani dla sprzętów wodnych, pomostów dla wędkarzy i osób kąpiących się oraz uruchomienie pola kempingowego wraz z miejscami dla kamperów. Oprócz tego koncepcja przewiduje utworzenie drugiej plaży, pomostów dla wędkarzy i osób kąpiących się, jak również budowę ścieżek rowerowych i rolkowych, a także utworzenie nowych stref parkingowych. Wizualizacja została poddana pierwszym konsultacją z Radą ds Rozwoju Turystycznego Bielawy, w której skład wchodzą przedstawiciele branży hotelowej, agroturystycznej i pensjonatowej. W najbliższym czasie koncepcja będzie konsultowana jeszcze między innymi z Radą Miejską.

doba.pl

bullet Dodane przez ddz dnia 02 grudzień 20150 Komentarzy ˇ 176 Czytań - Drukuj
blankPKP WROCŁAW-DZIERZONIÓWblank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJE
Od 18.10.2015 zostaje przywrócone bezpośrednie połaczenie kolejowe Dzierzoniów-Wrocław.

bullet Dodane przez ddz dnia 10 październik 20150 Komentarzy ˇ 219 Czytań - Drukuj
blankWybrano lokalizację dla siłowni wyczynowej w Bielawieblank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEWytypowana została lokalizacja dla inwestycji, którą wybrano w ramach pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Bielawa. Siłownia wyczynowa typu Street Workout, bo o niej mowa, wybudowana będzie w górnej części Bielawy, przy ulicy Przodowników Pracy.

Miejsce do ćwiczeń w plenerze powstanie na terenie po byłym miasteczku ruchu rowerowego, obok placu zabaw. Lokalizacja nie jest przypadkowa, ponieważ teren ten od wielu lat nie był w żaden sposób wykorzystany. Oprócz tego, ze względu na swoją powierzchnię, pozwala on na przygotowanie kilku miejsc postojowych, z których będą mogli korzystać nie tylko sportowcy, ale również okoliczni mieszkańcy. Obecnie trwają prace przygotowawcze do wykonania inwestycji.

Źródło: UM Bielawa

bullet Dodane przez ddz dnia 30 wrzesień 20150 Komentarzy ˇ 204 Czytań - Drukuj
blankBielawianie chcą siłownię - Street Workoutblank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEMarek Krężałek - pomysłodawca propozycji w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Bielawa, która w internetowym głosowaniu zyskała największą popularność, był gościem burmistrza Bielawy.
W czwartek, 10 września autor pomysłu polegającego na budowie plenerowej siłowni wyczynowej typu Street Workout, otrzymał z rąk Piotra Łyżwy oraz lidera Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego, zastępcy burmistrza Małgorzaty Greiner, podziękowanie za zgłoszenie zwycięskiego projektu.
Siłownia wyczynowa będzie wybudowana w Bielawie jeszcze w tym roku. W najbliższych dniach zostanie wybrana ostateczna lokalizacja inwestycji i jednocześnie rozpoczną się prace przygotowawcze.
Jak podaje UM Bielawa: o postępach będziemy na bieżąco informować.

info: dz-ow.pl

bullet Dodane przez ddz dnia 17 wrzesień 20150 Komentarzy ˇ 203 Czytań - Drukuj
blankS8 POWSTANIE NAPRAWDĘ CZY TYLKO NA PAPIERZE?blank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEDroga DK8 Wrocław-Kłodzko została ujęta w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Tym samym rozpocznie się przygotowywanie projektu i dokumentacji i czekamy na zgodę na ogłoszenie przetargu. To krok milowy, czy przedwyborczy chwyt marketingowy? Czy S8 rzeczywiście powstanie, kiedy możemy się tego spodziewać i jak będzie wyglądała trasa, o którą od lat walczą mieszkańcy samorządowcy i parlamentarzyści? O tym rozmawiamy z Moniką Wielichowską, posłem na sejm (PO), członkiem sejmowej komisji infrastruktury.

bullet Dodane przez ddz dnia 17 wrzesień 2015Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 212 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 6 1 2 3 4 > >>
blankWszystko o Twoim mieście!!!blank
blank
>>> WWW.BIELAWAMOJEMIASTO.UBF.PL <<<
blank
blankblankblank
blankMAPA BIELAWYblank
blank
Wyświetl większą mapę
blank
blankblankblank
blankLogowanieblank
blank
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
blank
blankblankblank
blankOnlineblank
blank Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 52
Najnowszy Użytkownik: Alyssatom
blank
blankblankblank
blankODWIEDZIłO NAS JUż:blank
blank
counter
free counters
blank
blankblankblank
blankShoutboxblank
blank
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

ddz
01/26/2016
Witaj Henryksmiley

ddz
05/21/2015
Witaj Pondo

ddz
05/13/2015
Witaj Radosław.dzieki za udział w forumsmiley

ddz
04/03/2015
Witaj barcys

ddz
03/23/2015
Witaj Tipo

Archiwum
blank
blankblankblank
blankPOGODAblank
blank
YoWindow.com Forecast by yr.no
Wejdź i sprawdź pogodę w Bielawie! http://pogodabielawa.tnb.pl/news.php
blank
blankblankblank
blankKamerki-Wirtualna Bielawablank
blank
Image and video hosting by TinyPic
Rynek miasta
Wielka Sowa
Góra parkowa,szkoła 10
Wieża Kościoła
Wzgórza bielawskie
Panorama miasta
Zbiornik Sudety
blank
blankblankblank
blankForum 1015mnpm & góry sowieblank
blank
Image and video hosting by TinyPic
Wejdź
blank
blankblankblank
blankTelewizja internetowablank
blank
Wejście
Image and video hosting by TinyPic
blank
blankblankblank
blankRADIOblank
blank
Włącz radio
blank
blankblankblank
nav-left nav

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie