ZKM Bielawa Themes PKS Bielawa Themes PKP DDZ-Wrocław Themes PKP LEG.-DDZ-KŁ. Themes MOKiS Themes TV Sudecka Themes DTP-24 Themes DOBA Themes TD-24 Themes DZ-OW.PL Themes Biblioteka Themes POGODA BIELAWA Themes bielawa.pl Themes bielawa.net29-11-2015
blankNawigacjablank
blank Strona główna
Download / Pobierz
Galeria fotografii
Filmy amatorskie
Ciekawe miejsca D.Śląska
Filmiki o Bielawie
Forum
Artykuły
Linki ciekawych stron
Łamigłówki - Humor
Szukaj na stronie
----------------------------------------
KONTAKT Z MODERATOREM
Ważne numery !
REGULAMIN

blank
blankblankblank
blankOstatnie Artykułyblank
blank
Brak zawartości dla tego panelu
blank
blankblankblank
blankCiekawe strony!blank
blank
ZNAJDŹ FIRMĘ - MISTERWHAT.PL
WIADOMOŚCI BIELAWSKIE
Zabytki Bielawy
Bielawski Klan Tuningowy
VAGMEETING - zloty
TD info-wiadomości powiatowe
OWLS Bielawa-futbol
doba.pl
hydral-fotki Bielawy
wirtualna Bielawa
SCK Bielawa
BIP Bielawa
Ogłoszenia Bielawa
Klub Bielawianka
OPS Bielawa
Moto Show Bielawa
OSIR Bielawa
Zespół Szkół Bielawa
Zespół Szkół Bielawa
CIT Bielawa
strona p. A. Bohdanowicza
Góry Sowie
blank
blankblankblank
blankWŁÓCZYKIJblank
blank
Moje wyprawy, wycieczki. Relacje z wędrówek i galeria zdjęć.
Image and video hosting by TinyPic
WEJŚCIE
blank
blankblankblank
blankKINO 3D MOKIS Bielawablank
blank
Image and video hosting by TinyPic
TUTAJ SPRAWDŹ
blank
blankblankblank
blankSztolnie Gór Sowichblank
blank
Image and video hosting by TinyPic
WEJŚCIE
Podziemia- eksploracja- sztolnie
Kopalnia srebra-Silberloch- sztolnie
blank
blankblankblank
blankWitamyblank
blank
Witaj na stronie miasta BIELAWA

Image and video hosting by TinyPic

www.bielawamojemiasto.ubf.pl
blank
blankblankblank
blankstrona na facebookublank
blank

CHCESZ ZOBACZYĆ WIĘCEJ - ZALOGUJ SIĘ !
blank
blankblankblank
blankPKP WROCŁAW-DZIERZONIÓWblank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJE
Od 18.10.2015 zostaje przywrócone bezpośrednie połaczenie kolejowe Dzierzoniów-Wrocław.

bullet Dodane przez ddz dnia 10 październik 20150 Komentarzy ˇ 24 Czytań - Drukuj
blankWybrano lokalizację dla siłowni wyczynowej w Bielawieblank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEWytypowana została lokalizacja dla inwestycji, którą wybrano w ramach pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Bielawa. Siłownia wyczynowa typu Street Workout, bo o niej mowa, wybudowana będzie w górnej części Bielawy, przy ulicy Przodowników Pracy.

Miejsce do ćwiczeń w plenerze powstanie na terenie po byłym miasteczku ruchu rowerowego, obok placu zabaw. Lokalizacja nie jest przypadkowa, ponieważ teren ten od wielu lat nie był w żaden sposób wykorzystany. Oprócz tego, ze względu na swoją powierzchnię, pozwala on na przygotowanie kilku miejsc postojowych, z których będą mogli korzystać nie tylko sportowcy, ale również okoliczni mieszkańcy. Obecnie trwają prace przygotowawcze do wykonania inwestycji.

Źródło: UM Bielawa

bullet Dodane przez ddz dnia 30 wrzesień 20150 Komentarzy ˇ 31 Czytań - Drukuj
blankBielawianie chcą siłownię - Street Workoutblank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEMarek Krężałek - pomysłodawca propozycji w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Bielawa, która w internetowym głosowaniu zyskała największą popularność, był gościem burmistrza Bielawy.
W czwartek, 10 września autor pomysłu polegającego na budowie plenerowej siłowni wyczynowej typu Street Workout, otrzymał z rąk Piotra Łyżwy oraz lidera Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego, zastępcy burmistrza Małgorzaty Greiner, podziękowanie za zgłoszenie zwycięskiego projektu.
Siłownia wyczynowa będzie wybudowana w Bielawie jeszcze w tym roku. W najbliższych dniach zostanie wybrana ostateczna lokalizacja inwestycji i jednocześnie rozpoczną się prace przygotowawcze.
Jak podaje UM Bielawa: o postępach będziemy na bieżąco informować.

info: dz-ow.pl

bullet Dodane przez ddz dnia 17 wrzesień 20150 Komentarzy ˇ 32 Czytań - Drukuj
blankS8 POWSTANIE NAPRAWDĘ CZY TYLKO NA PAPIERZE?blank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEDroga DK8 Wrocław-Kłodzko została ujęta w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Tym samym rozpocznie się przygotowywanie projektu i dokumentacji i czekamy na zgodę na ogłoszenie przetargu. To krok milowy, czy przedwyborczy chwyt marketingowy? Czy S8 rzeczywiście powstanie, kiedy możemy się tego spodziewać i jak będzie wyglądała trasa, o którą od lat walczą mieszkańcy samorządowcy i parlamentarzyści? O tym rozmawiamy z Moniką Wielichowską, posłem na sejm (PO), członkiem sejmowej komisji infrastruktury.

bullet Dodane przez ddz dnia 17 wrzesień 2015Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 36 Czytań - Drukuj
blankRozpoczyna się budowa ronda w Bielawieblank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEOd czwartku 17 września rozpoczyna się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Berlinga w Bielawie. Jest to kontynuacja modernizacji ulic i skrzyżowań, które od kilku miesięcy są wykonywane w centrum miasta. Dzięki likwidacji sygnalizacji świetlnej i budowie ronda, ruch w tej części miasta będzie przebiegał o wiele płynniej i bezpieczniej niż obecnie.
W związku z przebudową od 17 września (około godziny 10.00), nastąpi zamknięcie dla ruchu skrzyżowania ulic 1 Maja i Berlinga. Utrudnienia w tym miejscu mogą potrwać do 15 listopada. Inwestycja ma też wpływ na funkcjonowanie komunikacji miejskiej ZKM.

INFO: DOBA.PL

bullet Dodane przez ddz dnia 17 wrzesień 20150 Komentarzy ˇ 32 Czytań - Drukuj
blankI Rajd Bielawskiblank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEBielawska Grupa Motosport wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Bielawie zapraszają na dwudniowy „1 Rajd Bielawa”, który odbędzie się w ten weekend (15 i 16 sierpnia). Pierwszego dnia kierowcy będą mogli zapoznać się z trasą oraz ścigać się w „Prologu”, który odbędzie się w Pieszycach.
Część bielawska rajdu będzie miała miejsce w niedzielę 16 sierpnia. Start pierwszego z trzech przejazdów nastąpi około godziny 9.00 z parkingu przy ulicy Kruczej. Następnie kierowcy przejadą fragmentem obwodnicy do Ronda Miast Partnerskich, skręcą w ulicę Wojska Polskiego i pojadą do mety zlokalizowanej w Kietlicach. Drugi przejazd w ramach tego odcinka zaplanowano na godzinę 11.10, a trzeci i zarazem ostatni odbędzie się o godzinie 14.10. Następnie kierowcy udadzą się na drugi odcinek „Gilów – Kośmin”. Tego dnia odbędzie się także trzeci odcinek „Piława Górna – Owiesno”.

W związku z obowiązkiem zapewnienia bezpieczeństwa startujących i okolicznych mieszkańców, konieczne jest wyłączenie z ruchu na czas wyścigu wspomnianych wyżej fragmentów ulic. Zamknięcie ulic dla ruchu nastąpi od godziny 6:00 do 18:00, co spowoduje brak dojazdu do Cmentarza Komunalnego.

Osoby, które w czasie wyścigu chciałyby dojść do Cmentarza Komunalnego, mogą korzystać z trasy alternatywnej, wiodącej od ulicy Sikorskiego wzdłuż Ogrodów Działkowych „Radość”.

Prosimy o wyrozumiałość, korzystanie z przygotowanych objazdów i jednocześnie zapraszamy do kibicowania.

Biuro Rajdu będzie mieściło się w budynku pływalni „Aquarius” na pierwszym piętrze. Kontakt do dyrektora rajdu – Piotr Kruszyński, tel. 510 184 451. Zapraszamy do wzięcia udziału jak i kibicowania.

bullet Dodane przez ddz dnia 13 sierpień 20150 Komentarzy ˇ 48 Czytań - Drukuj
blankBIELAWA kupiła Zbiornik Sudety!blank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEW środę 8 lipca 2015 na molo nad zbiornikiem OWW "Sudety" odbyła się konferencja prasowa Piotra Łyżwy - burmistrza Bielawy. Przybyłym dziennikarzom przedstawiono akt notarialny zakupu bielawskiego zbiornika.
W środę, 8 lipca około godziny 15:00, w obecności notariusza, burmistrz Bielawy - Piotr Łyżwa podpisał akt notarialny kupna zbiornika "Sudety". Chodzi łącznie o około 36 ha (w tym zbiornik 24 ha).
Burmistrz poinformował media o tym wydarzeniu na molo zbiornika o godz. 19:00. W konferencji prasowej wzięli również udział zastępcy burmistrza - Marek Runowicz i Małgorzata Greiner oraz przewodniczący rady miejskiej - Zbigniew Dragan.

Image and video hosting by TinyPic

- Jesteśmy w takim miejscu bo się cieszymy. Od dzisiaj, zbiornik i tereny wokół zbiornika są nasze! - powiedział ze wzruszeniem w głosie burmistrz miasta.

Miasto kupiło zbiornik za 5.990.000 złotych, czyli o ponad 1 milion złotych taniej, niż planował go nabyć poprzedni samorząd.
Zakup zbiornika otwiera przed Bielawą nowe możliwości rozwoju turystycznego miasta. Bielawa ma bowiem ambicje, aby akwen stał się dużym magnesem przyciągającym turystów nie tylko z naszego regionu. Przede wszystkim jednak ma on służyć mieszkańcom miasta, którzy po wielu latach oczekiwań zasłużyli na własne miejsce do rekreacji i wypoczynku.

bullet Dodane przez ddz dnia 09 lipiec 20150 Komentarzy ˇ 55 Czytań - Drukuj
blankParowozem w weekend już w czerwcu!blank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEZ małym opóźnieniem bo od połowy czerwca w weekendy będą wykonywane połączenia parowozem na trasie Jaworzyna Śl.- Świdnica. Połączenie miało być wykonywane do Dzierżoniowa lecz z informacji jakie otrzymałem na tę chwilę Dzierżoniów nie jest jeszcze gotowy na taką akcję. Ma to być dopiero w przyszłym roku. Poczekamy zobaczymy, na tą chwilę cieszmy się choć na razie tym połączeniem które będzie w każdy weekend od 15 czerwca do 15 września.

Image and video hosting by TinyPic

W parowozowni obecnie są odmalowywane stare lokomotywy a parowozownia przygotowywana do odwiedzin turystów.

Image and video hosting by TinyPic

bullet Dodane przez ddz dnia 23 maj 20150 Komentarzy ˇ 66 Czytań - Drukuj
blankKoncepcja centrum miastablank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEPrzypominamy - do 2 czerwca do godz. 9.00 Urząd Miasta Dzierżoniowa czeka na zgłoszenia dotyczące wykonania koncepcji architektonicznej i funkcjonalno-przestrzennej modernizacji staromiejskiego centrum Dzierżoniowa wraz z zabytkowymi murami obronnymi i infrastrukturą przyległą. Wszystko po to, by centrum ożywić i upiększyć.
- Staromiejskie centrum, zwłaszcza rynek, jest od dłuższego czasu miejscem, w którym niewiele się dzieje. Widać to szczególnie popołudniami. Podzielam te opinie mieszkańców i również uważam, że powinno być to miejsce ładniejsze niż dotychczas, tętniące życiem i bardziej przyjazne. Stąd właśnie decyzja o pracach nad zmianami w tej części miasta - mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.
Przedmiotem konkursu jest wykonanie koncepcji architektonicznej i funkcjonalno przestrzennej dla modernizacji staromiejskiego centrum Dzierżoniowa wraz z zabytkowymi murami obronnymi i infrastrukturą przyległą.
Powinna ona obejmować rozwiązania funkcjonalno-architektoniczne oraz zagospodarowanie terenu z uwzględnieniem wytycznych opracowanych przez zamawiającego. Wytyczne te określają m.in. kwestie organizacji ruchu drogowego, budowy fontanny w rynku, stworzenie przestrzeni na letnie ogródki i rewitalizację murów obronnych wraz z ich podświetleniem.

info: www.dz-ow.pl

bullet Dodane przez ddz dnia 23 maj 20150 Komentarzy ˇ 58 Czytań - Drukuj
blankCzy w Bielawie staną wiatraki? blank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEPrzedstawiciel warszawskiej firmy Windprojekt z branży odnawialnych źródeł energii, zaprezentował w trakcie sesji Rady Miejskiej, koncepcję budowy elektrowni wiatrowej w Bielawie. Projekt zakłada budowę na peryferiach miasta trzech wiatraków, które korzystając z siły wiatru produkować będą ekologiczną energię. Farma wiatrowa miałaby powstać za Łysą Górą, od strony Piławy Dolnej w odległości około 900 metrów od najbliższych zabudowań.

Image and video hosting by TinyPic

Spotkanie przedstawicieli firmy Windprojekt z samorządowcami, zapoczątkowało dyskusję na ten temat. O tym, czy faktycznie ekologiczna farma powstanie w naszym mieście, władze Bielawy chcą zadecydować po szerokich konsultacjach z mieszkańcami.

Budowa farmy wiatrowej idealnie nawiązywałaby do obranej strategii rozwoju Bielawy, jako modelowego miasta ekologicznego. To właśnie tu prężnie działa m.in. Centrum Odnawialnych Źródeł Energii, realizowane są kolejne inwestycje promujące poszanowanie środowiska naturalnego oraz dynamicznie rozwija się edukacja ekologiczna.

Trzeba też pamiętać, iż energia odnawialna systematycznie powiększa swój udział w rynku energetycznym. Najbardziej popularne stają się obecnie inwestycje w elektrownie wiatrowe, a do liderów pod tym względem zaliczani są Duńczycy, jak również nasi niemieccy sąsiedzi.

Źródło: www.dtp-24.pl

bullet Dodane przez ddz dnia 02 maj 20151 Komentarzy ˇ 89 Czytań - Drukuj
blankDroga Pieszyce – Bielawa będzie zamknięta przez 3 miesiące!blank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJETa oczekiwana przez mieszkańców inwestycja rozpocznie się zaraz po majowym weekendzie. Koszt prac na odcinku 2,1 km wyniesie 5,9 mln zł. Będzie to największa tegoroczna inwestycja drogowa powiatu dzierżoniowskiego. Dzięki pozyskaniu dotacji ze „schetynówek” powiat zapłaci za jej realizację jedynie połowę wartości.

W tym roku realizowany będzie I etap inwestycji na długości ponad 2,1 km – od ul. Bielawskiej w Pieszycach do granic Bielawy.

Zakres prac będzie bardzo szeroki i obejmie: przebudowę nawierzchni wraz z jej poszerzeniem, budowę chodników oraz ciągu pieszo-rowerowego, a także budowę oświetlenia drogowego i systemu odwadniającego. W ramach inwestycji zostanie też przebudowany most oraz wykonane miejsc odpoczynku podróżnych (MOP).

- Dzięki inwestycji poprawi się bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi – mówi starosta Janusz Guzdek. – Wpłynie na to m.in. poszerzenie drogi z 5,5 do 7 m, budowa ciągu pieszo-rowerowego oddzielonego od jezdni pasem zieleni, poprawa oznakowania i oświetlenia oraz zamontowanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Przebudowa drogi z Bielawy do Pieszyc dopełni też komunikację między trzema głównymi miastami naszego powiatu.

- Obecnie mamy dobre połączenie między Dzierżoniowem a Bielawą i Dzierżoniowem a Pieszycami. Modernizacja drogi z Pieszyc do Bielawy będzie ostatnim elementem w stworzeniu spójnej komunikacji drogowej, ale też pieszo-rowerowej naszego trójmiasta. Ma to znaczenie i dla mieszkańców, i dla turystów – dodaje starosta.

Niestety, realizacja inwestycji będzie się wiązała z utrudnieniami dla kierowców.

- Ze względu na przebudowę mostu przewiduje się wyłączenie odcinka drogi z ruchu na okres do 3 miesięcy – mówi Zbigniew Basisty, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych. - Dokładny termin podany w odrębnym komunikacie. Już dziś przepraszamy za wszelkie niedogodności mogące wystąpić w związku realizacją inwestycji.

Koszt inwestycji wyniesie 5,9 mln zł. Na jej realizację powiat dzierżoniowski pozyskał dotację ze „schetynówek” w wysokości blisko 3 mln zł. Poza tym zadanie wesprą: gmina Pieszyce kwotą 400 tys. zł, gmina Bielawa kwotą 250 tys. zł i Nadleśnictwo Świdnica kwotą 10 tys. zł. Pozostałe środki w kwocie prawie 2,3 mln zł będą pochodziły z budżetu powiatu.

Przebudowę wykona firma Skanska SA. Prace mają się zakończyć 16 listopada br.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

bullet Dodane przez ddz dnia 27 kwiecień 20150 Komentarzy ˇ 103 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
blankWszystko o Twoim mieście!!!blank
blank
>>> WWW.BIELAWAMOJEMIASTO.UBF.PL <<<
blank
blankblankblank
blankMAPA BIELAWYblank
blank
Wyświetl większą mapę
blank
blankblankblank
blankLogowanieblank
blank
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
blank
blankblankblank
blankOnlineblank
blank Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 51
Najnowszy Użytkownik: henryk turobos
blank
blankblankblank
blankODWIEDZIłO NAS JUż:blank
blank
counter
free counters
blank
blankblankblank
blankShoutboxblank
blank
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

ddz
05/21/2015
Witaj Pondo

ddz
05/13/2015
Witaj Radosław.dzieki za udział w forumsmiley

ddz
04/03/2015
Witaj barcys

ddz
03/23/2015
Witaj Tipo

ddz
03/16/2015
Witaj Ciekawskasmiley

Archiwum
blank
blankblankblank
blankPOGODAblank
blank
YoWindow.com Forecast by yr.no
Wejdź i sprawdź pogodę w Bielawie! http://pogodabielawa.tnb.pl/news.php
blank
blankblankblank
blankKamerki-Wirtualna Bielawablank
blank
Image and video hosting by TinyPic
Rynek miasta
Wielka Sowa
Góra parkowa,szkoła 10
Wieża Kościoła
Wzgórza bielawskie
Panorama miasta
Zbiornik Sudety
blank
blankblankblank
blankForum 1015mnpm & góry sowieblank
blank
Image and video hosting by TinyPic
Wejdź
blank
blankblankblank
blankTelewizja internetowablank
blank
Wejście
Image and video hosting by TinyPic
blank
blankblankblank
blankRADIOblank
blank
Włącz radio
blank
blankblankblank
nav-left nav

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie