ZKM Bielawa Themes PKS Bielawa-Wroc. Themes PKP DDZ-Wrocław Themes PKP LEG.-DDZ-KŁ. Themes MOKiS Themes TV Sudecka Themes DTP-24 Themes DOBA Themes TD-24 Themes DZ-OW.PL Themes Biblioteka Themes POGODA BIELAWA Themes bielawa.pl Themes bielawa.net09-02-2016
blankNawigacjablank
blank Strona główna
Download / Pobierz
Galeria fotografii
Filmy amatorskie
Ciekawe miejsca D.Śląska
Filmiki o Bielawie
Forum
Artykuły
Linki ciekawych stron
Łamigłówki - Humor
Szukaj na stronie
----------------------------------------
KONTAKT Z MODERATOREM
Ważne numery !
REGULAMIN

blank
blankblankblank
blankOstatnie Artykułyblank
blank
Brak zawartości dla tego panelu
blank
blankblankblank
blankCiekawe strony!blank
blank
ZNAJDŹ FIRMĘ - MISTERWHAT.PL
WIADOMOŚCI BIELAWSKIE
Zabytki Bielawy
Bielawski Klan Tuningowy
VAGMEETING - zloty
TD info-wiadomości powiatowe
OWLS Bielawa-futbol
doba.pl
hydral-fotki Bielawy
wirtualna Bielawa
SCK Bielawa
BIP Bielawa
Ogłoszenia Bielawa
Klub Bielawianka
OPS Bielawa
Moto Show Bielawa
OSIR Bielawa
Zespół Szkół Bielawa
Zespół Szkół Bielawa
CIT Bielawa
strona p. A. Bohdanowicza
Góry Sowie
blank
blankblankblank
blankWŁÓCZYKIJblank
blank
Moje wyprawy, wycieczki. Relacje z wędrówek i galeria zdjęć.
Image and video hosting by TinyPic
WEJŚCIE
blank
blankblankblank
blankKINO 3D MOKIS Bielawablank
blank
Image and video hosting by TinyPic
TUTAJ SPRAWDŹ
blank
blankblankblank
blankSztolnie Gór Sowichblank
blank
Image and video hosting by TinyPic
WEJŚCIE
Podziemia- eksploracja- sztolnie
Kopalnia srebra-Silberloch- sztolnie
blank
blankblankblank
blankWitamyblank
blank
Witaj na stronie miasta BIELAWA

Image and video hosting by TinyPic

www.bielawamojemiasto.ubf.pl
blank
blankblankblank
blankstrona na facebookublank
blank

CHCESZ ZOBACZYĆ WIĘCEJ - ZALOGUJ SIĘ !
blank
blankblankblank
blankKolej dla Bielawy jednak będzie?blank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJESamorządowcy ze Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich zabiegają o przywrócenie linii kolejowej z Dzierżoniowa do Bielawy. Jeszcze w tym tygodniu podpiszą porozumienie z Kolejami Dolnośląskimi. Będzie ono dotyczyło także promocji Gór Sowich – mówi prezes stowarzyszenia, Marek Chmielewski. Gmina Bielawa jest zainteresowana przedłużeniem nie działającej od kilkudziesięciu lat linii kolejowej. Według planów ostatnia stacja miałaby się znajdować w okolicach zbiornika wodnego Sudety. Inwestycja jednak będzie sporo kosztowała, dlatego samorząd już poszukuje możliwości finansowania zewnętrznego. . Samorządowcy w najbliższą niedzielę podpiszą porozumienie z Kolejami Dolnośląskimi, m.in. w tej kwestii. Burmistrz Bielawy,. Piotr Łyżwa, liczy na to, że uda się je zrealizować. Porozumienie ma dotyczyć także promocji gór sowich oraz integracji transportu kolejowego i drogowego w rejonie Sudetów.

bullet Dodane przez ddz dnia 26 styczeń 20160 Komentarzy ˇ 4 Czytań - Drukuj
blankWstępna koncepcja zagospodarowania zbiornika Sudetyblank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEOd 8 lipca 2015 roku Bielawa jest właścicielem zbiornika wodnego „Sudety”. Od tego czasu miasto podejmuje działania, aby w niedalekiej przyszłości akwen pełnił rolę największej - obok Gór Sowich - atrakcji turystycznej regionu. Jednym z działań było powołanie przez burmistrza Zespołu ds Opracowania Koncepcji Zagospodarowania Zbiornika Sudety.

Image and video hosting by TinyPic

W skład społecznego zespołu wchodzą przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Ośrodka Sportu i Rekreacji, radni Rady Miejskiej oraz zewnętrzni konsultanci. Zespół wypracował w tym czasie szereg rozwiązań, które posłużą do przygotowania ostatecznej koncepcji turystycznego zagospodarowania bielawskiego jeziora. Warto dodać, że pomocne były w tym względzie pomysły nadsyłane przez samych mieszkańców Bielawy. Dzięki temu przy współpracy z biurem projektowym, udało się przygotować wstępną koncepcję rozwoju zbiornika. Najważniejsze założenia tego projektu to przede wszystkim: budowa toru do nart wodnych (inwestycja realizowana przez zewnętrznego inwestora), wykorzystanie wyspy jako "miejsce spotkań" z pomostami i wiatą, wykonanie przystani dla sprzętów wodnych, pomostów dla wędkarzy i osób kąpiących się oraz uruchomienie pola kempingowego wraz z miejscami dla kamperów. Oprócz tego koncepcja przewiduje utworzenie drugiej plaży, pomostów dla wędkarzy i osób kąpiących się, jak również budowę ścieżek rowerowych i rolkowych, a także utworzenie nowych stref parkingowych. Wizualizacja została poddana pierwszym konsultacją z Radą ds Rozwoju Turystycznego Bielawy, w której skład wchodzą przedstawiciele branży hotelowej, agroturystycznej i pensjonatowej. W najbliższym czasie koncepcja będzie konsultowana jeszcze między innymi z Radą Miejską.

doba.pl

bullet Dodane przez ddz dnia 02 grudzień 20150 Komentarzy ˇ 29 Czytań - Drukuj
blankPKP WROCŁAW-DZIERZONIÓWblank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJE
Od 18.10.2015 zostaje przywrócone bezpośrednie połaczenie kolejowe Dzierzoniów-Wrocław.

bullet Dodane przez ddz dnia 10 październik 20150 Komentarzy ˇ 57 Czytań - Drukuj
blankWybrano lokalizację dla siłowni wyczynowej w Bielawieblank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEWytypowana została lokalizacja dla inwestycji, którą wybrano w ramach pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Bielawa. Siłownia wyczynowa typu Street Workout, bo o niej mowa, wybudowana będzie w górnej części Bielawy, przy ulicy Przodowników Pracy.

Miejsce do ćwiczeń w plenerze powstanie na terenie po byłym miasteczku ruchu rowerowego, obok placu zabaw. Lokalizacja nie jest przypadkowa, ponieważ teren ten od wielu lat nie był w żaden sposób wykorzystany. Oprócz tego, ze względu na swoją powierzchnię, pozwala on na przygotowanie kilku miejsc postojowych, z których będą mogli korzystać nie tylko sportowcy, ale również okoliczni mieszkańcy. Obecnie trwają prace przygotowawcze do wykonania inwestycji.

Źródło: UM Bielawa

bullet Dodane przez ddz dnia 30 wrzesień 20150 Komentarzy ˇ 61 Czytań - Drukuj
blankBielawianie chcą siłownię - Street Workoutblank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEMarek Krężałek - pomysłodawca propozycji w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Bielawa, która w internetowym głosowaniu zyskała największą popularność, był gościem burmistrza Bielawy.
W czwartek, 10 września autor pomysłu polegającego na budowie plenerowej siłowni wyczynowej typu Street Workout, otrzymał z rąk Piotra Łyżwy oraz lidera Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego, zastępcy burmistrza Małgorzaty Greiner, podziękowanie za zgłoszenie zwycięskiego projektu.
Siłownia wyczynowa będzie wybudowana w Bielawie jeszcze w tym roku. W najbliższych dniach zostanie wybrana ostateczna lokalizacja inwestycji i jednocześnie rozpoczną się prace przygotowawcze.
Jak podaje UM Bielawa: o postępach będziemy na bieżąco informować.

info: dz-ow.pl

bullet Dodane przez ddz dnia 17 wrzesień 20150 Komentarzy ˇ 61 Czytań - Drukuj
blankS8 POWSTANIE NAPRAWDĘ CZY TYLKO NA PAPIERZE?blank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEDroga DK8 Wrocław-Kłodzko została ujęta w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Tym samym rozpocznie się przygotowywanie projektu i dokumentacji i czekamy na zgodę na ogłoszenie przetargu. To krok milowy, czy przedwyborczy chwyt marketingowy? Czy S8 rzeczywiście powstanie, kiedy możemy się tego spodziewać i jak będzie wyglądała trasa, o którą od lat walczą mieszkańcy samorządowcy i parlamentarzyści? O tym rozmawiamy z Moniką Wielichowską, posłem na sejm (PO), członkiem sejmowej komisji infrastruktury.

bullet Dodane przez ddz dnia 17 wrzesień 2015Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 68 Czytań - Drukuj
blankRozpoczyna się budowa ronda w Bielawieblank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEOd czwartku 17 września rozpoczyna się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Berlinga w Bielawie. Jest to kontynuacja modernizacji ulic i skrzyżowań, które od kilku miesięcy są wykonywane w centrum miasta. Dzięki likwidacji sygnalizacji świetlnej i budowie ronda, ruch w tej części miasta będzie przebiegał o wiele płynniej i bezpieczniej niż obecnie.
W związku z przebudową od 17 września (około godziny 10.00), nastąpi zamknięcie dla ruchu skrzyżowania ulic 1 Maja i Berlinga. Utrudnienia w tym miejscu mogą potrwać do 15 listopada. Inwestycja ma też wpływ na funkcjonowanie komunikacji miejskiej ZKM.

INFO: DOBA.PL

bullet Dodane przez ddz dnia 17 wrzesień 20150 Komentarzy ˇ 64 Czytań - Drukuj
blankI Rajd Bielawskiblank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEBielawska Grupa Motosport wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Bielawie zapraszają na dwudniowy „1 Rajd Bielawa”, który odbędzie się w ten weekend (15 i 16 sierpnia). Pierwszego dnia kierowcy będą mogli zapoznać się z trasą oraz ścigać się w „Prologu”, który odbędzie się w Pieszycach.
Część bielawska rajdu będzie miała miejsce w niedzielę 16 sierpnia. Start pierwszego z trzech przejazdów nastąpi około godziny 9.00 z parkingu przy ulicy Kruczej. Następnie kierowcy przejadą fragmentem obwodnicy do Ronda Miast Partnerskich, skręcą w ulicę Wojska Polskiego i pojadą do mety zlokalizowanej w Kietlicach. Drugi przejazd w ramach tego odcinka zaplanowano na godzinę 11.10, a trzeci i zarazem ostatni odbędzie się o godzinie 14.10. Następnie kierowcy udadzą się na drugi odcinek „Gilów – Kośmin”. Tego dnia odbędzie się także trzeci odcinek „Piława Górna – Owiesno”.

W związku z obowiązkiem zapewnienia bezpieczeństwa startujących i okolicznych mieszkańców, konieczne jest wyłączenie z ruchu na czas wyścigu wspomnianych wyżej fragmentów ulic. Zamknięcie ulic dla ruchu nastąpi od godziny 6:00 do 18:00, co spowoduje brak dojazdu do Cmentarza Komunalnego.

Osoby, które w czasie wyścigu chciałyby dojść do Cmentarza Komunalnego, mogą korzystać z trasy alternatywnej, wiodącej od ulicy Sikorskiego wzdłuż Ogrodów Działkowych „Radość”.

Prosimy o wyrozumiałość, korzystanie z przygotowanych objazdów i jednocześnie zapraszamy do kibicowania.

Biuro Rajdu będzie mieściło się w budynku pływalni „Aquarius” na pierwszym piętrze. Kontakt do dyrektora rajdu – Piotr Kruszyński, tel. 510 184 451. Zapraszamy do wzięcia udziału jak i kibicowania.

bullet Dodane przez ddz dnia 13 sierpień 20150 Komentarzy ˇ 74 Czytań - Drukuj
blankBIELAWA kupiła Zbiornik Sudety!blank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEW środę 8 lipca 2015 na molo nad zbiornikiem OWW "Sudety" odbyła się konferencja prasowa Piotra Łyżwy - burmistrza Bielawy. Przybyłym dziennikarzom przedstawiono akt notarialny zakupu bielawskiego zbiornika.
W środę, 8 lipca około godziny 15:00, w obecności notariusza, burmistrz Bielawy - Piotr Łyżwa podpisał akt notarialny kupna zbiornika "Sudety". Chodzi łącznie o około 36 ha (w tym zbiornik 24 ha).
Burmistrz poinformował media o tym wydarzeniu na molo zbiornika o godz. 19:00. W konferencji prasowej wzięli również udział zastępcy burmistrza - Marek Runowicz i Małgorzata Greiner oraz przewodniczący rady miejskiej - Zbigniew Dragan.

Image and video hosting by TinyPic

- Jesteśmy w takim miejscu bo się cieszymy. Od dzisiaj, zbiornik i tereny wokół zbiornika są nasze! - powiedział ze wzruszeniem w głosie burmistrz miasta.

Miasto kupiło zbiornik za 5.990.000 złotych, czyli o ponad 1 milion złotych taniej, niż planował go nabyć poprzedni samorząd.
Zakup zbiornika otwiera przed Bielawą nowe możliwości rozwoju turystycznego miasta. Bielawa ma bowiem ambicje, aby akwen stał się dużym magnesem przyciągającym turystów nie tylko z naszego regionu. Przede wszystkim jednak ma on służyć mieszkańcom miasta, którzy po wielu latach oczekiwań zasłużyli na własne miejsce do rekreacji i wypoczynku.

bullet Dodane przez ddz dnia 09 lipiec 20150 Komentarzy ˇ 82 Czytań - Drukuj
blankParowozem w weekend już w czerwcu!blank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEZ małym opóźnieniem bo od połowy czerwca w weekendy będą wykonywane połączenia parowozem na trasie Jaworzyna Śl.- Świdnica. Połączenie miało być wykonywane do Dzierżoniowa lecz z informacji jakie otrzymałem na tę chwilę Dzierżoniów nie jest jeszcze gotowy na taką akcję. Ma to być dopiero w przyszłym roku. Poczekamy zobaczymy, na tą chwilę cieszmy się choć na razie tym połączeniem które będzie w każdy weekend od 15 czerwca do 15 września.

Image and video hosting by TinyPic

W parowozowni obecnie są odmalowywane stare lokomotywy a parowozownia przygotowywana do odwiedzin turystów.

Image and video hosting by TinyPic

bullet Dodane przez ddz dnia 23 maj 20150 Komentarzy ˇ 107 Czytań - Drukuj
blankKoncepcja centrum miastablank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEPrzypominamy - do 2 czerwca do godz. 9.00 Urząd Miasta Dzierżoniowa czeka na zgłoszenia dotyczące wykonania koncepcji architektonicznej i funkcjonalno-przestrzennej modernizacji staromiejskiego centrum Dzierżoniowa wraz z zabytkowymi murami obronnymi i infrastrukturą przyległą. Wszystko po to, by centrum ożywić i upiększyć.
- Staromiejskie centrum, zwłaszcza rynek, jest od dłuższego czasu miejscem, w którym niewiele się dzieje. Widać to szczególnie popołudniami. Podzielam te opinie mieszkańców i również uważam, że powinno być to miejsce ładniejsze niż dotychczas, tętniące życiem i bardziej przyjazne. Stąd właśnie decyzja o pracach nad zmianami w tej części miasta - mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.
Przedmiotem konkursu jest wykonanie koncepcji architektonicznej i funkcjonalno przestrzennej dla modernizacji staromiejskiego centrum Dzierżoniowa wraz z zabytkowymi murami obronnymi i infrastrukturą przyległą.
Powinna ona obejmować rozwiązania funkcjonalno-architektoniczne oraz zagospodarowanie terenu z uwzględnieniem wytycznych opracowanych przez zamawiającego. Wytyczne te określają m.in. kwestie organizacji ruchu drogowego, budowy fontanny w rynku, stworzenie przestrzeni na letnie ogródki i rewitalizację murów obronnych wraz z ich podświetleniem.

info: www.dz-ow.pl

bullet Dodane przez ddz dnia 23 maj 20150 Komentarzy ˇ 81 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
blankWszystko o Twoim mieście!!!blank
blank
>>> WWW.BIELAWAMOJEMIASTO.UBF.PL <<<
blank
blankblankblank
blankMAPA BIELAWYblank
blank
Wyświetl większą mapę
blank
blankblankblank
blankLogowanieblank
blank
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
blank
blankblankblank
blankOnlineblank
blank Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 51
Najnowszy Użytkownik: henryk turobos
blank
blankblankblank
blankODWIEDZIłO NAS JUż:blank
blank
counter
free counters
blank
blankblankblank
blankShoutboxblank
blank
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

ddz
01/26/2016
Witaj Henryksmiley

ddz
05/21/2015
Witaj Pondo

ddz
05/13/2015
Witaj Radosław.dzieki za udział w forumsmiley

ddz
04/03/2015
Witaj barcys

ddz
03/23/2015
Witaj Tipo

Archiwum
blank
blankblankblank
blankPOGODAblank
blank
YoWindow.com Forecast by yr.no
Wejdź i sprawdź pogodę w Bielawie! http://pogodabielawa.tnb.pl/news.php
blank
blankblankblank
blankKamerki-Wirtualna Bielawablank
blank
Image and video hosting by TinyPic
Rynek miasta
Wielka Sowa
Góra parkowa,szkoła 10
Wieża Kościoła
Wzgórza bielawskie
Panorama miasta
Zbiornik Sudety
blank
blankblankblank
blankForum 1015mnpm & góry sowieblank
blank
Image and video hosting by TinyPic
Wejdź
blank
blankblankblank
blankTelewizja internetowablank
blank
Wejście
Image and video hosting by TinyPic
blank
blankblankblank
blankRADIOblank
blank
Włącz radio
blank
blankblankblank
nav-left nav

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie