ZKM Bielawa Themes PKS Bielawa Themes PKP DDZ-Wrocław Themes PKP LEG.-DDZ-KŁ. Themes MOKiS Themes TV Sudecka Themes DTP-24 Themes DOBA Themes TD-24 Themes DZ-OW.PL Themes Biblioteka Themes POGODA BIELAWA Themes bielawa.pl Themes bielawa.net29-08-2015
blankNawigacjablank
blank Strona główna
Download / Pobierz
Galeria fotografii
Filmy amatorskie
Ciekawe miejsca D.Śląska
Filmiki o Bielawie
Forum
Artykuły
Linki ciekawych stron
Łamigłówki - Humor
Szukaj na stronie
----------------------------------------
KONTAKT Z MODERATOREM
Ważne numery !
REGULAMIN
blank
blankblankblank
blankOstatnie Artykułyblank
blank
Brak zawartości dla tego panelu
blank
blankblankblank
blankCiekawe strony!blank
blank
ZNAJDŹ FIRMĘ - MISTERWHAT.PL
WIADOMOŚCI BIELAWSKIE
Zabytki Bielawy
Bielawski Klan Tuningowy
VAGMEETING - zloty
TD info-wiadomości powiatowe
OWLS Bielawa-futbol
doba.pl
hydral-fotki Bielawy
wirtualna Bielawa
SCK Bielawa
BIP Bielawa
Ogłoszenia Bielawa
Klub Bielawianka
OPS Bielawa
Moto Show Bielawa
OSIR Bielawa
Zespół Szkół Bielawa
Zespół Szkół Bielawa
CIT Bielawa
strona p. A. Bohdanowicza
Góry Sowie
blank
blankblankblank
blankWŁÓCZYKIJblank
blank
Moje wyprawy, wycieczki. Relacje z wędrówek i galeria zdjęć.
Image and video hosting by TinyPic
WEJŚCIE
blank
blankblankblank
blankKINO 3D MOKIS Bielawablank
blank
Image and video hosting by TinyPic
TUTAJ SPRAWDŹ
blank
blankblankblank
blankSztolnie Gór Sowichblank
blank
Image and video hosting by TinyPic
WEJŚCIE
Podziemia- eksploracja- sztolnie
Kopalnia srebra-Silberloch- sztolnie
blank
blankblankblank
blankWitamyblank
blank
Witaj na stronie miasta BIELAWA

Image and video hosting by TinyPic

www.bielawamojemiasto.ubf.pl
blank
blankblankblank
blankstrona na facebookublank
blank

CHCESZ ZOBACZYĆ WIĘCEJ - ZALOGUJ SIĘ !
blank
blankblankblank
blankI Rajd Bielawskiblank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEBielawska Grupa Motosport wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Bielawie zapraszają na dwudniowy „1 Rajd Bielawa”, który odbędzie się w ten weekend (15 i 16 sierpnia). Pierwszego dnia kierowcy będą mogli zapoznać się z trasą oraz ścigać się w „Prologu”, który odbędzie się w Pieszycach.
Część bielawska rajdu będzie miała miejsce w niedzielę 16 sierpnia. Start pierwszego z trzech przejazdów nastąpi około godziny 9.00 z parkingu przy ulicy Kruczej. Następnie kierowcy przejadą fragmentem obwodnicy do Ronda Miast Partnerskich, skręcą w ulicę Wojska Polskiego i pojadą do mety zlokalizowanej w Kietlicach. Drugi przejazd w ramach tego odcinka zaplanowano na godzinę 11.10, a trzeci i zarazem ostatni odbędzie się o godzinie 14.10. Następnie kierowcy udadzą się na drugi odcinek „Gilów – Kośmin”. Tego dnia odbędzie się także trzeci odcinek „Piława Górna – Owiesno”.

W związku z obowiązkiem zapewnienia bezpieczeństwa startujących i okolicznych mieszkańców, konieczne jest wyłączenie z ruchu na czas wyścigu wspomnianych wyżej fragmentów ulic. Zamknięcie ulic dla ruchu nastąpi od godziny 6:00 do 18:00, co spowoduje brak dojazdu do Cmentarza Komunalnego.

Osoby, które w czasie wyścigu chciałyby dojść do Cmentarza Komunalnego, mogą korzystać z trasy alternatywnej, wiodącej od ulicy Sikorskiego wzdłuż Ogrodów Działkowych „Radość”.

Prosimy o wyrozumiałość, korzystanie z przygotowanych objazdów i jednocześnie zapraszamy do kibicowania.

Biuro Rajdu będzie mieściło się w budynku pływalni „Aquarius” na pierwszym piętrze. Kontakt do dyrektora rajdu – Piotr Kruszyński, tel. 510 184 451. Zapraszamy do wzięcia udziału jak i kibicowania.

bullet Dodane przez ddz dnia 13 sierpień 20150 Komentarzy ˇ 4 Czytań - Drukuj
blankBIELAWA kupiła Zbiornik Sudety!blank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEW środę 8 lipca 2015 na molo nad zbiornikiem OWW "Sudety" odbyła się konferencja prasowa Piotra Łyżwy - burmistrza Bielawy. Przybyłym dziennikarzom przedstawiono akt notarialny zakupu bielawskiego zbiornika.
W środę, 8 lipca około godziny 15:00, w obecności notariusza, burmistrz Bielawy - Piotr Łyżwa podpisał akt notarialny kupna zbiornika "Sudety". Chodzi łącznie o około 36 ha (w tym zbiornik 24 ha).
Burmistrz poinformował media o tym wydarzeniu na molo zbiornika o godz. 19:00. W konferencji prasowej wzięli również udział zastępcy burmistrza - Marek Runowicz i Małgorzata Greiner oraz przewodniczący rady miejskiej - Zbigniew Dragan.

Image and video hosting by TinyPic

- Jesteśmy w takim miejscu bo się cieszymy. Od dzisiaj, zbiornik i tereny wokół zbiornika są nasze! - powiedział ze wzruszeniem w głosie burmistrz miasta.

Miasto kupiło zbiornik za 5.990.000 złotych, czyli o ponad 1 milion złotych taniej, niż planował go nabyć poprzedni samorząd.
Zakup zbiornika otwiera przed Bielawą nowe możliwości rozwoju turystycznego miasta. Bielawa ma bowiem ambicje, aby akwen stał się dużym magnesem przyciągającym turystów nie tylko z naszego regionu. Przede wszystkim jednak ma on służyć mieszkańcom miasta, którzy po wielu latach oczekiwań zasłużyli na własne miejsce do rekreacji i wypoczynku.

bullet Dodane przez ddz dnia 09 lipiec 20150 Komentarzy ˇ 17 Czytań - Drukuj
blankParowozem w weekend już w czerwcu!blank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEZ małym opóźnieniem bo od połowy czerwca w weekendy będą wykonywane połączenia parowozem na trasie Jaworzyna Śl.- Świdnica. Połączenie miało być wykonywane do Dzierżoniowa lecz z informacji jakie otrzymałem na tę chwilę Dzierżoniów nie jest jeszcze gotowy na taką akcję. Ma to być dopiero w przyszłym roku. Poczekamy zobaczymy, na tą chwilę cieszmy się choć na razie tym połączeniem które będzie w każdy weekend od 15 czerwca do 15 września.

Image and video hosting by TinyPic

W parowozowni obecnie są odmalowywane stare lokomotywy a parowozownia przygotowywana do odwiedzin turystów.

Image and video hosting by TinyPic

bullet Dodane przez ddz dnia 23 maj 20150 Komentarzy ˇ 34 Czytań - Drukuj
blankKoncepcja centrum miastablank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEPrzypominamy - do 2 czerwca do godz. 9.00 Urząd Miasta Dzierżoniowa czeka na zgłoszenia dotyczące wykonania koncepcji architektonicznej i funkcjonalno-przestrzennej modernizacji staromiejskiego centrum Dzierżoniowa wraz z zabytkowymi murami obronnymi i infrastrukturą przyległą. Wszystko po to, by centrum ożywić i upiększyć.
- Staromiejskie centrum, zwłaszcza rynek, jest od dłuższego czasu miejscem, w którym niewiele się dzieje. Widać to szczególnie popołudniami. Podzielam te opinie mieszkańców i również uważam, że powinno być to miejsce ładniejsze niż dotychczas, tętniące życiem i bardziej przyjazne. Stąd właśnie decyzja o pracach nad zmianami w tej części miasta - mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.
Przedmiotem konkursu jest wykonanie koncepcji architektonicznej i funkcjonalno przestrzennej dla modernizacji staromiejskiego centrum Dzierżoniowa wraz z zabytkowymi murami obronnymi i infrastrukturą przyległą.
Powinna ona obejmować rozwiązania funkcjonalno-architektoniczne oraz zagospodarowanie terenu z uwzględnieniem wytycznych opracowanych przez zamawiającego. Wytyczne te określają m.in. kwestie organizacji ruchu drogowego, budowy fontanny w rynku, stworzenie przestrzeni na letnie ogródki i rewitalizację murów obronnych wraz z ich podświetleniem.

info: www.dz-ow.pl

bullet Dodane przez ddz dnia 23 maj 20150 Komentarzy ˇ 36 Czytań - Drukuj
blankCzy w Bielawie staną wiatraki? blank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEPrzedstawiciel warszawskiej firmy Windprojekt z branży odnawialnych źródeł energii, zaprezentował w trakcie sesji Rady Miejskiej, koncepcję budowy elektrowni wiatrowej w Bielawie. Projekt zakłada budowę na peryferiach miasta trzech wiatraków, które korzystając z siły wiatru produkować będą ekologiczną energię. Farma wiatrowa miałaby powstać za Łysą Górą, od strony Piławy Dolnej w odległości około 900 metrów od najbliższych zabudowań.

Image and video hosting by TinyPic

Spotkanie przedstawicieli firmy Windprojekt z samorządowcami, zapoczątkowało dyskusję na ten temat. O tym, czy faktycznie ekologiczna farma powstanie w naszym mieście, władze Bielawy chcą zadecydować po szerokich konsultacjach z mieszkańcami.

Budowa farmy wiatrowej idealnie nawiązywałaby do obranej strategii rozwoju Bielawy, jako modelowego miasta ekologicznego. To właśnie tu prężnie działa m.in. Centrum Odnawialnych Źródeł Energii, realizowane są kolejne inwestycje promujące poszanowanie środowiska naturalnego oraz dynamicznie rozwija się edukacja ekologiczna.

Trzeba też pamiętać, iż energia odnawialna systematycznie powiększa swój udział w rynku energetycznym. Najbardziej popularne stają się obecnie inwestycje w elektrownie wiatrowe, a do liderów pod tym względem zaliczani są Duńczycy, jak również nasi niemieccy sąsiedzi.

Źródło: www.dtp-24.pl

bullet Dodane przez ddz dnia 02 maj 20151 Komentarzy ˇ 60 Czytań - Drukuj
blankDroga Pieszyce – Bielawa będzie zamknięta przez 3 miesiące!blank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJETa oczekiwana przez mieszkańców inwestycja rozpocznie się zaraz po majowym weekendzie. Koszt prac na odcinku 2,1 km wyniesie 5,9 mln zł. Będzie to największa tegoroczna inwestycja drogowa powiatu dzierżoniowskiego. Dzięki pozyskaniu dotacji ze „schetynówek” powiat zapłaci za jej realizację jedynie połowę wartości.

W tym roku realizowany będzie I etap inwestycji na długości ponad 2,1 km – od ul. Bielawskiej w Pieszycach do granic Bielawy.

Zakres prac będzie bardzo szeroki i obejmie: przebudowę nawierzchni wraz z jej poszerzeniem, budowę chodników oraz ciągu pieszo-rowerowego, a także budowę oświetlenia drogowego i systemu odwadniającego. W ramach inwestycji zostanie też przebudowany most oraz wykonane miejsc odpoczynku podróżnych (MOP).

- Dzięki inwestycji poprawi się bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi – mówi starosta Janusz Guzdek. – Wpłynie na to m.in. poszerzenie drogi z 5,5 do 7 m, budowa ciągu pieszo-rowerowego oddzielonego od jezdni pasem zieleni, poprawa oznakowania i oświetlenia oraz zamontowanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Przebudowa drogi z Bielawy do Pieszyc dopełni też komunikację między trzema głównymi miastami naszego powiatu.

- Obecnie mamy dobre połączenie między Dzierżoniowem a Bielawą i Dzierżoniowem a Pieszycami. Modernizacja drogi z Pieszyc do Bielawy będzie ostatnim elementem w stworzeniu spójnej komunikacji drogowej, ale też pieszo-rowerowej naszego trójmiasta. Ma to znaczenie i dla mieszkańców, i dla turystów – dodaje starosta.

Niestety, realizacja inwestycji będzie się wiązała z utrudnieniami dla kierowców.

- Ze względu na przebudowę mostu przewiduje się wyłączenie odcinka drogi z ruchu na okres do 3 miesięcy – mówi Zbigniew Basisty, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych. - Dokładny termin podany w odrębnym komunikacie. Już dziś przepraszamy za wszelkie niedogodności mogące wystąpić w związku realizacją inwestycji.

Koszt inwestycji wyniesie 5,9 mln zł. Na jej realizację powiat dzierżoniowski pozyskał dotację ze „schetynówek” w wysokości blisko 3 mln zł. Poza tym zadanie wesprą: gmina Pieszyce kwotą 400 tys. zł, gmina Bielawa kwotą 250 tys. zł i Nadleśnictwo Świdnica kwotą 10 tys. zł. Pozostałe środki w kwocie prawie 2,3 mln zł będą pochodziły z budżetu powiatu.

Przebudowę wykona firma Skanska SA. Prace mają się zakończyć 16 listopada br.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

bullet Dodane przez ddz dnia 27 kwiecień 20150 Komentarzy ˇ 75 Czytań - Drukuj
blankCiekawe miejsca do odwiedzenia na d.Śląsku?blank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEJakie polecacie ciekawe miejsca do odwiedzenia na Dolnym Śląsku? Robi się coraz cieplej więc warto gdzieś pojechać i cos zobaczyć. Piszcie w komentarzach lub forum.

Pozdrawiam

bullet Dodane przez ddz dnia 15 kwiecień 20150 Komentarzy ˇ 64 Czytań - Drukuj
blankTur-Kol organizuje przejazd pociągu specjalnego Magistralą Podsudeckąblank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJETur-Kol organizuje przejazd pociągu specjalnego Magistralą Podsudecką
Chyba każdy miłośnik kolei kojarzy pociąg Kilof, który każdego roku przejeżdża trasę z Kłodzka do Wałbrzycha. W tym roku Tur-Kol (markowy produkt turystyki kolejowej) organizuje dodatkowy pociąg, który przejedzie linią 137.

W sobotę 29 sierpnia trasą Poznań Główny - Wrocław Główny - Kłodzko Główne - Nowa Ruda - Wałbrzych Główny - Jaworzyna Śląska - Wrocław Główny - Poznań Główny przejedzie pociąg Kilof. Jest to znany i kojarzony pociąg, bardzo ceniony przez miłośników kolejnictwa oraz pasjonatów fotografii.

Nowością w tym roku będzie uruchomienie w niedzielę 30 sierpnia pociągu Pierścień, który pojedzie trasą: Wrocław Główny - Legnica - Jaworzyna Śląska - Świdnica - Dzierżoniów - Ząbkowice Śląskie - Kamieniec Ząbkowicki - Nysa - Brzeg - Wrocław Główny. Pociąg ma być prowadzony parowozem (oraz jako zabezpieczenie lokomotywą spalinową).

Image and video hosting by TinyPic

Szykuje się wspaniała jazda. Póki co czekamy na dalsze informacje oraz zachęcamy do polubienia tego wydarzenia na portalu Facebook.

bullet Dodane przez ddz dnia 16 marzec 20150 Komentarzy ˇ 71 Czytań - Drukuj
blankIdzie wiosna. Przygotuj rower do sezonu!blank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEDodatnie temperatury, coraz mocniej świecące słońce i coraz dłuższy dzień sprawiają, że wiele osób właśnie przypomina sobie o jednośladzie, znajdującym się gdzieś w piwnicy, garażu czy na balkonie. Planujemy dojazdy do pracy, dłuższe i krótsze weekendowe wycieczki. Żeby plany te nie zostały tylko w kwestii marzeń, powinniśmy zadbać o nasz rower.
Prawie zawsze okazuje się, że rower pozostawiony na kilka miesięcy psuje się od stania. O czym musimy pamiętać przed pierwszą w roku przejażdżką? O co możemy zadbać sami, tak, by pierwszy kontakt z rowerem po zimowej przerwie przebiegł łagodnie i nie doprowadził nas do irytacji?


Image and video hosting by TinyPic

Prawidłowe ciśnienie w ogumieniu

Jadąc ostatnio po warszawskich ulicach zaobserwowałem mnóstwo rowerów, których koła miały powietrze właściwie tylko u góry opony. Rozumiem, że pompowanie kół małą przenośną pompką może nie być łatwą i przyjemną czynnością, ale jest to wysiłek, który na pewno się opłaci. Zbyt małe ciśnienie w dętkach może doprowadzić do ich przebicia lub nawet do uszkodzenia opony oraz innych elementów koła, takich jak np. obręcz . Poza tym, ciężko jest walczyć z oporami toczenia stawianymi przez nienapompowane koło. Rozwiązania tego problemu są właściwie dwa. Pierwsze to zakup profesjonalnej stacjonarnej pompki - wtedy napompowanie koła zajmie dosłownie kilka ruchów i nie zmęczy nawet dziecka. Drugie rozwiązanie wiąże się z wymianą dętek na te z wentylem samochodowym (jeżeli takich w swoim rowerze nie mamy), wtedy bowiem pojawia się możliwość napompowania opon np. na pobliskiej stacji benzynowej. Oczywiście zawsze pozostaje opcja trzecia - zwykła, mała pompka.

Smarowanie łańcucha

O łańcuch w naszym rowerze należałoby zadbać już na jesieni. Suchy, brudny i pozostawiony w wilgotnej piwnicy napęd bardzo szybko pokryje się korozją. Cóż, mądry Polak po szkodzie... Jak zatem doprowadzić zaniedbany łańcuch do używalności? Jeżeli nie jest aż tak źle i łańcuch nie jest ubłocony, nie posiada śladów rdzy, a tylko głośnym skrzypieniem domaga się o smar - można go po prostu przesmarować używając do tego specjalnych oliwek do łańcuchów, a w wypadku ich braku, można zastosować samochodowy olej silnikowy lub przekładniowy (ten jest gęstszy i bardziej przyciąga brud). Należy pamiętać, aby nadmiar oleju wytrzeć szmatą do sucha, zapobiegnie to przylepianiu się brudu do łańcucha. Gdy nasz łańcuch jest już czysty, nasmarowany i gotowy do pracy, możemy zacząć stosować się do kilku zasad, które przedłużą jego życie. Jakie to zasady? Znajdziesz je tutaj.

Przerzutki, linki przerzutek i hamulców mechanicznych

Tak jak łańcuch są to elementy podatne na rdzę i wnikanie wilgoci pod pancerze. Częstym objawem zaniedbanych linek są (oprócz ciężko chodzących dźwigni hamulców mechanicznych i przerzutek) także problemy z regulacją tych ostatnich. Warto jest przesmarować wszystkie rowerowe linki oraz napuścić olej (najlepiej taki z dodatkiem teflonu) w newralgiczne miejsca wózka przerzutek czy manetek. Jeżeli zauważycie, że któreś linki w widoczny sposób skorodowały lub popękały, należałoby je wymienić. Przy odrobinie samozaparcia i chęci można to zrobić samemu.

Hamulce

To najważniejszy element każdego pojazdu, ważne jest zatem, aby działał poprawnie. Jeżeli już nasmarujemy linki naszych hamulców (nie dotyczy posiadaczy hamulców hydraulicznych), ważne jest, by sprawdzić, a w razie potrzeby wyregulować lub wymienić klocki hamulcowe. Te elementy podlegają zużyciu i ważna jest kontrola ich stanu. Hamulce typu v-brake lub zwykłe szczękowe, po zużyciu się okładziny ciernej niszczą felgę, natomiast hamulce tarczowe niszczą tarczę. Ważne jest, by kontrolować poziom płynu hamulcowego w hydraulicznych układach hamulcowych. Wymiana takiego płynu wg zaleceń producentów powinna odbywać się co roku, ale zależy też od liczby przejechanych kilometrów i stanu zużycia układu.

Łożyska

Jednym z objawów złego stanu technicznego naszego roweru są ciężko kręcące się koła. Łożyska piast mogą wymagać wymiany (zamknięte łożyska mechaniczne) lub też czyszczenia i smarowania (rozbieralne łożyska kulkowe). Jeżeli koła się kręcą normalnie, ale rower używany był często w trudnych warunkach pogodowych i terenowych, albo myty był myjką ciśnieniową, warto jest skontrolować stan łożysk, co uchroni nas przed niepotrzebnym stresem w trakcie użytkowania naszego jednośladu.

Serwis

Istnieje kilka czynności naprawczych, które warto zlecić serwisowi. Są to rzeczy wymagające doświadczenia, umiejętności lub narzędzi serwisowych. Nic bardziej nie denerwuje mechanika od poprawiania roboty po kimś, więc jeżeli nie czujemy się na siłach, lepiej po prostu nie zabierać się za nie i zostawić pracę specjalistom. Przedwiośnie to idealny czas na podrzucenie roweru do warsztatu, gdyż na pewno jeszcze nie trafimy na kolejkę, a swój przeserwisowany jednoślad będziemy mogli odebrać w krótkim terminie.

Całoroczni jeźdźcy

Ci z nas, którzy jeżdżą rowerem cały rok, też właśnie w czasie wiosennej pogody powinni baczniej zwrócić uwagę na swój jednoślad. Dokładne domycie go z pozostałości po zimowym błocie czy soli sprawi, że łatwo będzie można zlokalizować np. ogniska korozji, a słoneczna pogoda, która może utrzymać się dłużej niż jeden dzień, pozwoli na cieszenie się pięknym i czystym sprzętem przez dłuższy czas.

Niektórzy rowerzyści właśnie teraz przesiadają się ze swoich zimowych rowerów, na te bardziej wychuchane, które użytkują tylko wtedy, gdy na asfalcie nie ma już krztyny soli. Ci mają podwójną "robotę", gdyż muszą zakonserwować swój zimowy pojazd, a przygotować do sezonu swoje letnie maszyny.

bullet Dodane przez ddz dnia 04 marzec 20150 Komentarzy ˇ 69 Czytań - Drukuj
blankRowerem przez powiat dzierżoniowskiblank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEStarostwo Powiatowe w Dzierżoniowie zachęca do aktywnego spędzania wolnego czasu. Dla osób, które przejadą rowerem kilka tras, przewidziano nagrody rzeczowe.

Na terenie naszego powiatu jest wytyczonych siedem tras rowerowych. Mają one różne długości – od 10 do 30 km, ale też różne stopnie trudności – niektóre przeznaczone są dla całych rodzin, inne nadają się tylko dla osób z dobrą kondycją. Słowem – każdy znajdzie coś dla siebie.

Wszystkie trasy są dobrze oznakowane – ich odnawianiem od kilku lat zajmuje się Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie. Informacje o trasach wraz z ich mapami znajdują się na stronie internetowej Starostwa więcej:www.pow.dzierzoniow.pl/pow/turystyka-i-sport/trasy-rowerowe

- Zachęcamy do korzystania z tych tras, a przy tym do aktywnego spędzania wolnego czasu – mówi Katarzyna Złotnicka, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rozwoju i Promocji dzierżoniowskiego Starostwa. – Dla osób, które wezmą udział w naszej akcji „Rowerem przez powiat dzierżoniowski”, przewidzieliśmy nagrody.

Image and video hosting by TinyPic

Za przejechanie jednej trasy można otrzymać znaczek okolicznościowy, za pokonanie czterech tras – nagrodę rzeczową, a za zaliczenie następnych trzech tras – kolejną nagrodę rzeczową.

Dowodem przejechania trasy jest wykonanie na niej co najmniej dwóch zdjęć w różnych charakterystycznych punktach i pokazanie ich (nie trzeba ich wywoływać, wystarczy gdy będą w telefonie lub w innym urządzeniu) w siedzibie Starostwa w Dzierżoniowie przy ul. Świdnickiej 38 w pokoju 118.

Tam również można odebrać ulotkę, mapę z trasami rowerowymi i uzyskać dodatkowe informacje. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji, która potrwa do końca listopada br.

bullet Dodane przez ddz dnia 22 luty 20150 Komentarzy ˇ 84 Czytań - Drukuj
blankStoi na stacji lokomotywa ...(3)blank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJE15 lutego około godziny 1.30 do Dzierżoniowa przyjechał kolejny bardzo ciężki transport. Firma przewozowa przy użyciu specjalistycznej naczepy przywiozła do miasta kolejny parowóz, a także "węglarkę".

Image and video hosting by TinyPic

Jak udało nam się dowiedzieć, parowóz waży ponad 100 ton, ale na szczęście udało się go w całości dowieźć wąskim ulicami Dzierżoniowa na stację. Kłopot pojawił się około godziny 11.45, gdzie piloci z firmy przewozowej musieli zablokować całkowicie dojazd do dworca. Utrudnienia nie trwały długo.
Od 14 lutego w dzierżoniowskiej parowozowni możemy podziwiać już 3 eksponaty.

materiał: doba.pl

bullet Dodane przez ddz dnia 22 luty 20150 Komentarzy ˇ 89 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
blankWszystko o Twoim mieście!!!blank
blank
>>> WWW.BIELAWAMOJEMIASTO.UBF.PL <<<
blank
blankblankblank
blankMAPA BIELAWYblank
blank
Wyświetl większą mapę
blank
blankblankblank
blankLogowanieblank
blank
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
blank
blankblankblank
blankOnlineblank
blank Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 51
Najnowszy Użytkownik: henryk turobos
blank
blankblankblank
blankODWIEDZIłO NAS JUż:blank
blank
counter
free counters
blank
blankblankblank
blankShoutboxblank
blank
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

ddz
05/21/2015
Witaj Pondo

ddz
05/13/2015
Witaj Radosław.dzieki za udział w forumsmiley

ddz
04/03/2015
Witaj barcys

ddz
03/23/2015
Witaj Tipo

ddz
03/16/2015
Witaj Ciekawskasmiley

Archiwum
blank
blankblankblank
blankPOGODAblank
blank
YoWindow.com Forecast by yr.no
Wejdź i sprawdź pogodę w Bielawie! http://pogodabielawa.tnb.pl/news.php
blank
blankblankblank
blankKamerki-Wirtualna Bielawablank
blank
Image and video hosting by TinyPic
Rynek miasta
Wielka Sowa
Góra parkowa,szkoła 10
Wieża Kościoła
Wzgórza bielawskie
Panorama miasta
Zbiornik Sudety
blank
blankblankblank
blankForum 1015mnpm & góry sowieblank
blank
Image and video hosting by TinyPic
Wejdź
blank
blankblankblank
blankTelewizja internetowablank
blank
Wejście
Image and video hosting by TinyPic
blank
blankblankblank
blankRADIOblank
blank
Włącz radio
blank
blankblankblank
nav-left nav

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie