ZKM Bielawa Themes PKS Bielawa Themes PKP DDZ-rozkład Themes MOKiS Bielawa Themes TV Sudecka Themes Radio Sudety Themes Lines of Bielawa Themes DOBA Themes TD-24 Themes Wirtualna Bielawa Themes Biblioteka Themes OWLS Themes Moto Show25-04-2014
blankNawigacjablank
blank Strona główna
Download / Pobierz
Galeria fotografii
Filmy amatorskie
Filmiki o Bielawie
Forum
Artykuły
Linki ciekawych stron
gry
Łamigłówki - Humor
FILMY online
Teledyski
Szukaj na stronie
----------------------------------------
Kontakt z moderatorem (@,gg,skype)
Ważne numery !
REGULAMIN
STREFA TAJEMNIC
blank
blankblankblank
blankKONTAKTblank
blank
Napisz do mnie!
Chcesz coś zamieścić na stronie a nie wiesz jak? Masz jakieś sugestie co do strony,pomysły! Chcesz być współtwórcą strony!
Będę wdzięczny za Twoją pomoc!

PAWELR80@interia.pl
My status
Możesz stworzyć własny dział!!!
Zapraszam do współpracy!
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
blank
blankblankblank
blankMAPA BIELAWAblank
blank
Wyświetl większą mapę
blank
blankblankblank
blankOstatnie Artykułyblank
blank
Brak zawartości dla tego panelu
blank
blankblankblank
blankCiekawe strony!blank
blank
ZNAJDŹ FIRMĘ - MISTERWHAT.PL
WIADOMOŚCI BIELAWSKIE
Zabytki Bielawy
Bielawski Klan Tuningowy
VAGMEETING - zloty
TD info-wiadomości powiatowe
OWLS Bielawa-futbol
doba.pl
hydral-fotki Bielawy
wirtualna Bielawa
SCK Bielawa
BIP Bielawa
Ogłoszenia Bielawa
Klub Bielawianka
OPS Bielawa
Moto Show Bielawa
OSIR Bielawa
Zespół Szkół Bielawa
Zespół Szkół Bielawa
CIT Bielawa
strona p. A. Bohdanowicza
Góry Sowie
blank
blankblankblank
blankSTREFA TAJEMNICblank
blank
<a href='viewpage.php?page_id=37'>Tutaj treść linku.</a>
WEJŚCIE
blank
blankblankblank
blankKINO 3D MOKISblank
blank
REPERTUAR KINA
TUTAJ SPRAWDŹ
blank
blankblankblank
blankKomunikacja autobusowa w powiecieblank
blank
Wejście
Image and video hosting by TinyPic
Polecam!
blank
blankblankblank
blankSztolnie Gór Sowichblank
blank
WEJŚCIE
Podziemia- eksploracja- sztolnie
Kopalnia srebra-Silberloch- sztolnie
blank
blankblankblank
blank?!?! Dla Ciekawskich !?!?blank
blank
WEJŚCIE
CZAS PRZEBUDZENIA - forum
Dla ciekawskich, dążących do wyjaśnienia całkowitej prawdy!!!
blank
blankblankblank
blankFolwark Dieriga-Bielawablank
blank
Wejdź
Image and video hosting by TinyPic
blank
blankblankblank
blankCHOMIK-bierz co chcesz!!!blank
blank www.chomikuj.pl Możesz tu pobrać oraz dodawać filmy,zdjęcia,muzykę itp... Polecam! blank
blankblankblank
blankWitamyblank
blank
Witaj na stronie miasta BIELAWA

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

www.bielawamojemiasto.ubf.pl
blank
blankblankblank
blankstrona na facebookublank
blank

CHCESZ ZOBACZYĆ WIĘCEJ - ZALOGUJ SIĘ !
blank
blankblankblank
blankNowy korytarz krajowej "ósemki" przez gminę Pieszyce!blank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJE17 kwietnia podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim w Pieszycach, Jerzy Tutaj wicemarszałek województwa dolnośląskiego i Mirosław Obal - burmistrz Pieszyc, poinformowali, że planowany nowy korytarz drogi krajowej nr 8 przebiegać będzie przez teren gminy Pieszyce. Władze województwa chcą przyspieszyć wszystkie procedury, tak, by prace rozpoczęły się jak najwcześniej. Trwa sporządzanie dokumentacji, która zostanie przekazana Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Budowa krajowej ósemki na terenie powiatu dzierżoniowskiego ma wzmocnić atrakcyjność turystyczną Gór Sowich i spowodować, że na naszym terenie powstanie więcej miejsc pracy. Nowy korytarz "ósemki" będzie znacznie oddalony od obecnej trasy, po to by mogli z niego korzystać mieszkańcy innych powiatów.

bullet Dodane przez pawer dnia 17 kwiecień 20140 Komentarzy ˇ 2 Czytań - Drukuj
blankModernizacja Parku Miejskiego w Bielawieblank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJERozpoczęły się przygotowania do modernizacji Parku Miejskiego, która sprawi że za kilka miesięcy stanie się on wspaniałą atrakcją dla mieszkańców i osób odwiedzających Bielawę.

W miniony piątek 28 lutego w porozumieniu z Polskim Związkiem Wędkarskim, miasto przystąpiło do osuszania parkowych stawów. Proces musi się bowiem zakończyć przed okresem lęgowym kaczek. Ryby zamieszkujące stawy w Parku Miejskim zostaną odłowione i przetransportowane przez Polski Związek Wędkarski do stawu Cegielnia. Osuszenie na terenie parku dwóch stawów jest niezbędne, aby móc przystąpić do ich kompleksowego remontu i w konsekwencji połączenia ze sobą.

Wspomniane prace odbywają się w ramach unijnego projektu, ponieważ Bielawa pozyskała fundusze europejskie w wysokości 2 mln złotych na modernizację Parku Miejskiego. Dzięki środkom zewnętrznym i z budżetu miasta, pojawią się tutaj między innymi nowe alejki, ławki, dodatkowe nasadzenia, oświetlenie, ogrody z interesującą roślinnością oraz całkowicie odnowione i połączone stawy wodne. Na terenie parku wybudowany zostanie również trakt linowy dla dzieci i młodzieży oraz umieszczone będą tablice informacyjne dotyczące pomników przyrody i siedlisk zwierzęcych.


Realizacja inwestycji zakończy się we wrześniu. Obecnie trwa proces wyboru najkorzystniejszej oferty.

bullet Dodane przez pawer dnia 04 marzec 20140 Komentarzy ˇ 5 Czytań - Drukuj
blankZbiornik Sudety - kolejny krok w sprawie uregulowania własnościblank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEPo tym jak Bielawa złożyła pozew do sądu w sprawie uregulowania własności urządzeń decydujących o gospodarce wodnej bielawskiego jeziora, Grażyna Buczek będąca ich użytkownikiem wieczystym, poprosiła o spotkanie z burmistrzem miasta. Spotkanie, które odbyło się w styczniu 2014 roku w Urzędzie Miejskim, miało na celu wznowienie negocjacji pozasądowego rozwiązania sporu.

W konsekwencji ustalono, że podstawą do dalszych rozmów będzie dokonanie wspólnej wyceny wartości powyższych nieruchomości. W drodze negocjacji podpisano porozumienie w sprawie sposobu i zasad dokonania wyceny gruntów i budowli, na podstawie którego gmina i użytkownik wieczysty powołają zespół rzeczoznawców majątkowych. Zapytania ofertowe trafiły już na ręce rzeczoznawców, a zakończenia prac nad dokumentem można spodziewać się w kwietniu.

Wycena dokonana przez zespół rzeczoznawców stanowić będzie podstawę do ewentualnych negocjacji i rozliczeń pomiędzy miastem a Grażyną Buczek, w razie sprzedaży lub zamiany nieruchomości. Oczywiście wznowienie negocjacji w sprawie polubownego rozwiązania sporu, nie powoduje wycofania pozwu złożonego przez miasto do sądu.

bullet Dodane przez pawer dnia 26 luty 20140 Komentarzy ˇ 8 Czytań - Drukuj
blankBielawa. Milion złotych dla bielawianblank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJENarzekasz na nudę, masz niską samoocenę, szukasz pracy, nie radzisz sobie w życiu. Przez najbliższy rok spróbuj to zmienić. W Bielawie właśnie ruszył program aktywizacji mieszkańców w każdym wieku – od dzieci po seniorów. Każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie: od kursów językowych, po spotkania z psychologiem czy doradcą zawodowym, porady prawne, a także rozrywkę – nie zabraknie bowiem festynów, pikników czy koncertów.

Dzięki pieniądzom uzyskanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej (lidera programu) i Chrześcijańską Misję Pomocy Ludziom Uzależnionym „Nowa Nadzieja" (partner społeczny) w Bielawie rozpoczęło działalność Bielawskie Centrum Aktywności Lokalnej. Inauguracja programu odbyła się 31 stycznia w Teatrze Robotniczym.

bullet Dodane przez pawer dnia 03 luty 2014Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 10 Czytań - Drukuj
blankBielawa– innowacyjne miasto przedsiębiorczości, turystyki, ekologii i kulturyblank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJERada Miejska przyjęła podczas środowej sesji nową Strategię Rozwoju Gminy Bielawa na lata 2014-2020. Została ona przygotowana w wyniku kilkumiesięcznej pracy zespołu powołanego przez burmistrza Bielawy. Pomocni przy nakreśleniu kierunków rozwoju miasta byli również mieszkańcy, uczestniczący w grudniowych i styczniowych konsultacjach społecznych.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

To właśnie wspólnie z mieszkańcami w oparciu o zdefiniowane silne i słabe strony oraz szanse i zagrożenia Bielawy, określono wizję miasta na najbliższe lata, która brzmi: „Bielawa – innowacyjne miasto przedsiębiorczości, turystyki, ekologii i kultury”. Strategia naszego miasta jest spójna z planami rozwojowymi województwa dolnośląskiego i co ważne jest zgodna z celami przyjętymi przez Unię Europejską.

Jest to istotne ponieważ w nowej perspektywie finansowej (2014-2020), Bruksela będzie kłaść szczególny nacisk na wspieranie projektów rozwijających przedsiębiorczość, zagospodarowywanie terenów poprzemysłowych na cele turystyczne, jak również promujące kulturę i poszanowanie środowiska naturalnego. Warto zauważyć, że nowa Strategia Rozwoju Gminy Bielawa jest kontynuacją zrealizowanej już strategii przypadającej na lata 2007-2013. Pokazuje to, że nakreślone wcześniej kierunki rozwoju miasta są przemyślane i przynoszą efekty.

Burmistrz, który dziękował radnym za akceptację nowej strategii i mieszkańcom, którzy wzięli udział w konsultacjach społecznych, powiedział m.in., że przyjęty właśnie dokument będzie źródłem wielu korzyści dla Bielawy.

bullet Dodane przez pawer dnia 29 styczeń 20140 Komentarzy ˇ 6 Czytań - Drukuj
blankWielka Sowa. Czy powstanie ośrodek narciarski?blank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJECzy Wielka Sowa stanie się ośrodkiem narciarskim z prawdziwego zdarzenia? Czekają na to z niecierpliwością przedsiębiorcy z branży turystycznej i sami turyści, którzy niezależnie od pory roku licznie odwiedzają nasze góry.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Docierają do nas pewne sygnały, że terenem Wielkiej Sowy i wybudowaniem tam wyciągu nowej generacji z 4-6-osobową kanapą poważnie zainteresowana jest firma z branży handlowej. Rok temu mówiło się także o wrocławskiej firmie, która do spółki z kapitałem austriackim byłaby gotowa na tę inwestycję. Niestety, jak na razie ani władze Pieszyc, ani Nadleśnictwo Świdnica – właściciel gruntów – nie chcą zdradzać żadnych szczegółów, by „nie zapeszyć". Z kręgu osób zajmujących się turystyką górską przychodzą informacje, że zainteresowany inwestor przygotowuje się do wykupu działek u podnóża Wielkiej Sowy. Tych, które obecnie są w rękach prywatnych właścicieli. Pewne jest natomiast, że Wielka Sowa potrzebuje inwestora dysponującego sporymi środkami finansowymi. Marzeniem jest całoroczny wyciąg krzesełkowy na szczyt i rozbudowana baza gastronomiczno-noclegowa.

bullet Dodane przez pawer dnia 15 styczeń 2014Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 11 Czytań - Drukuj
blankCzy w Bielawie wróci basen do parku?blank
blank
Pamiętają Państwo czasy, gdy na odkryty basen chodziło się do parku miejskiego w Bielawie? Być może te czasy wrócą. Miasto rozmawia z inwestorem z Bielawy, który rozważa wybudowanie w tym miejscu nowej odkrytej pływalni.
Pocztówki z lat 30. przedstawiają basen w parku jako okazały obiekt. I tak było w istocie. Ten duży prawie olimpijski basen, zajmujący wraz z całą infrastrukturą i zielenią blisko 6 hektarów, został wybudowany w 1934 roku. To właśnie tu w 1936 r. zawody eliminacyjne rozgrywała kadra pływaków Niemiec, przygotowujących się do olimpiady w Berlinie. Pływalnia posiadała trzy niecki: brodzik (25x20 m) o głębokości 85 cm, basen sportowy z cieszącą się wielkim powodzeniem trampoliną (32x50 m) o głębokości od 2,4 do 4,5 m oraz basen dla osób nieumiejących pływać (45x28 m) o głębokości do 1,5 m. Przy basenie funkcjonowały natryski, kabiny i parterowa kawiarenka, późniejsza Krystynka, do której chodziło się na lody. Obiekt był wielką atrakcją dla bielawian. Niestety, w 1980 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji poinformował mieszkańców, że zamyka basen aż do odwołania z powodu braku właściwego źródła zasilania w wodę. Szkoda, bo jeszcze w lipcu 1979 roku opracowano wytyczne do projektu modernizacji basenu. Niestety, niegdy do niej nie doszło, tak jak do odwołania decyzji o zamknięciu obiektu. Basen wkrótce zasypano. Pozostała po nim jedna barierka. Czy te czasy, kiedy w parku był basen, o którym wspominają nam jedynie stare pocztówki, opowieści rodziców i dziadków oraz zapiski w "Kronice Bielawy" mogą powrócić? Miasto wprawdzie rozmawia na ten temat z potencjalnym inwestorem, ale żadnych wiążących decyzji jeszcze nie ma. Nic dziwnego, to duża kosztowna inwestycja, niestety sezonowa, bez wsparcia finansowego miasta bardzo trudna do zrealizowania.

bullet Dodane przez pawer dnia 08 styczeń 2014Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 11 Czytań - Drukuj
blankBielawa. Pozew w sprawie zbiornika Sudetyblank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJECo dalej ze zbiornikiem? Rok się kończy, wody nie ma, wały wysychają – pytał na sesji w Bielawie 30 grudnia radny Leszek Staszewski. – Dziś w Sądzie Okręgowym w Świdnicy został złożony pozew w sprawie zbiornika – poinformował radnych burmistrz Bielawy Ryszard Dźwiniel.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us


Dlaczego tak długo to trwało? Pozew pierwotnie miał trafić do sądu zaraz po podpisaniu aktu notarialnego w sprawie przejęcia przez Bielawę gruntu pod zbiornikiem, czyli we wrześniu. – Oczekiwaliśmy na pewną ilość dokumentów, m.in. od Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej – mówi burmistrz. Co zawiera pozew? Burmistrz nie chciał zdradzać szczegółów, ale mówiąc najogólniej chodzi m.in. o zabezpieczenie przedmiotu sporu, czyli zbiornika – aby można go było napełnić wodą i zaprzestać tym samym jego degradacji.
Równolegle gmina rozmawia z właścicielem zbiornika o ewentualnym zakupie czy dzierżawie akwenu. Po wymianie pism dotyczących wybrania wspólnego rzeczoznawcy, którego wyceny żadna ze stron nie będzie podważać, w najbliższych dniach 8 stycznia ma dojść do spotkania i rozmów przy jednym stole.

bullet Dodane przez pawer dnia 31 grudzień 20130 Komentarzy ˇ 12 Czytań - Drukuj
blankBielawa. Powstaje punkt oddawania krwiblank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJERegionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa uruchamia w Bielawie nowy punkt poboru krwi. Od stycznia 2014 roku krew w Bielawie będzie można oddawać w pierwszą środę miesiąca w godz. 9.00-13.00 w auli Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Grota Roweckiego 6.

Serdecznie zapraszamy dorosłych, zdrowych i wrażliwych mieszkańców Bielawy i okolic do oddawania krwi. Tego bezcennego leku nie można bowiem kupić w żadnej aptece, a może go ofiarować jedynie człowiek człowiekowi.

Do akcji zachęcają Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu oraz burmistrz Bielawy, który w tym roku dołączył do grona honorowych dawców krwi. Szczegółowe informacje na temat bielawskiego punktu oddawania krwi, dostępne są pod numerem telefonu 74 664 63 16.

bullet Dodane przez pawer dnia 04 grudzień 20130 Komentarzy ˇ 15 Czytań - Drukuj
blankBielawa. Powstaje centralna biblioteka publicznablank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJEMiejska Biblioteka Publiczna w Bielawie zmienia swoją siedzibę. Placówka, która przez minione lata działała w budynkach przy ulicach Piastowskiej i Żeromskiego, od lutego 2014 roku będzie dostępna w jednym miejscu, czyli w Dolnośląskim Inkubatorze Art-Przedsiębiorczości. Tym samym Bielawa będzie miała centralną, nowoczesną i doskonale wyposażoną bibliotekę.

Na jej utworzenie i kompleksowe wyposażenie miasto pozyskało 600 tysięcy złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Centralna biblioteka znajdować się będzie na parterze Art-Inkubatora i zajmie powierzchnię ponad 600 m2.

Pozbawiona barier architektonicznych instytucja zapewni swoim czytelnikom swobodny dostęp do półek z książkami, a dzięki pełnemu skomputeryzowaniu wypożyczanie będzie możliwe również przez Internet. Pozyskane fundusze zostaną wykorzystane także na poszerzenie oferty przez bibliotekę. W nowej siedzibie znajdą się między innymi kącik czytelniczy i artystyczny, a także dział multimedialny oraz filmoteka z audiobookami i materiałami istotnymi dla historii miasta.

Biblioteka w ramach promocji czytelnictwa wśród najmłodszych, proponować będzie dzieciom występy artystyczne i teatrzyki kukiełkowe, jak również zajęcia z malarstwa i rysunku.

Obecnie w związku z przeprowadzką do nowej siedziby Miejska Biblioteka Publiczna jest nieczynna, o czym placówka uprzedzała wcześniej czytelników.

bullet Dodane przez pawer dnia 04 grudzień 20130 Komentarzy ˇ 14 Czytań - Drukuj
blankCo dalej ze zbiornikiem Sudety w Bielawie?blank
blank
NAJNOWSZE INFORMACJE Redakcja na prośbę Czytelników zapytała burmistrza Bielawy - Ryszarda Dźwiniela na jakim etapie są sprawy formalne dotyczące całościowego odzyskania przez miasto zbiornika Sudety.


bullet Dodane przez pawer dnia 28 listopad 20130 Komentarzy ˇ 27 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 3 1 2 3 >
blankWszystko o Twoim mieście!!!blank
blank
>>> WWW.BIELAWAMOJEMIASTO.UBF.PL <<<
blank
blankblankblank
blankTV SUDECKA na żywo!blank
blank
blank
blankblankblank
blankLogowanieblank
blank
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
blank
blankblankblank
blankOnlineblank
blank Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 39
Najnowszy Użytkownik: Maciek
blank
blankblankblank
blankODWIEDZIłO NAS JUż:blank
blank
counter
free counters
blank
blankblankblank
blankShoutboxblank
blank
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

pawer
04/03/2014
cześć Maciek

pawer
01/15/2014
Witaj Jadziasmiley

pawer
11/08/2013
zapraszam na forum i do czytania najnowszych artykułów!!!

pawer
09/06/2013
witaj Mela smiley

pawer
09/04/2013
zapraszam do działu FILMY ONLINE

Archiwum
blank
blankblankblank
blankPOGODAblank
blank
YoWindow.com Forecast by yr.no
Wejdź i sprawdź pogodę w Bielawie! http://pogodabielawa.tnb.pl/news.php
blank
blankblankblank
blankKamerki-Wirtualna Bielawablank
blank
Rynek miasta
Wielka Sowa
Góra parkowa,szkoła 10
Wieża Kościoła
Wzgórza bielawskie
Panorama miasta
Zbiornik Sudety
blank
blankblankblank
blankForum 1015mnpm & góry sowieblank
blank
Wejdź
blank
blankblankblank
blankTelewizja internetowablank
blank
Wejście
Image and video hosting by TinyPic
blank
blankblankblank
blankRADIOblank
blank
Włącz radio
blank
blankblankblank
nav-left nav

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie